Předlohou pro film se stala stejnojmenná kniha Philipa Rotha. Slavný americký spisovatel Nathan Zuckerman – autorovo často využívané alter ego – přijíždí v polovině 70. let do Prahy, aby zachránil a odvezl rukopis nevydané knihy. Na své pražské misi se seznámí se svéráznou a nezkrotnou spisovatelkou Olgou a pronikne na vyhlášené večírky, na nichž každý hledá únik ke krátké svobodě po svém. Postupně se Nathan proti své vůli stane nejen divákem, ale i účastníkem dekadentního představení, v němž mnozí hrají falešně a nikomu nelze věřit.

Divákům se dílo režisérky Pavláskové představilo loni v říjnu na plátnech kin, už tehdy ale nevzbudilo příliš nadšených reakcí. Kritikou diváci nešetřili ani u nedělní premiéry na České televizi. Spousta jich nepochopila, co jim vlastně Pavlásková chtěla sdělit.

„Docela jsem se na tento film těšil. No nevím, jak to však říct. Asi po 30 minutách sledování jsem přemýšlel a ptal se sám sebe, co to jako má být. Co tím chtěl básník říci?“ stěžoval si na největší české filmové databázi jeden z uživatelů. „Možná, že kdybych znal předlohu, dávalo by mi to třeba smysl, ale takhle jsem vlastně celou dobu snažil zachytit nějakou dějovou linku, což se mi nakonec nepodařilo,“ spílal Pavláskové za chaotický příběh další komentující.

Video: Pražské orgie: Podle Rotha už vznikla řada dalších úspěšných filmů!

Video
délka: 01:02.18

Pražské orgie míří do kin: Podle Rotha už vznikla řada dalších úspěšných filmů! Bioscop

Od filmu, v jehož názvu je slovo orgie, by jeden očekával velké množství explicitních scén. Těch tam byl z téměř dvouhodinové stopáže pouhý zlomek. Dalším kamenem úrazu se ale stal prý i dabing. Ačkoliv jsou ve snímku i čeští herci, např. Klára Issová (41) nebo Miroslav Táborský (61), originální znění je v angličtině.

„Strašlivý dabing sabotuje i to málo, co snímek může nabídnout. Proč to proboha není natočeno anglicko-česky?“ kroutil hlavou zklamaný divák.  „Přes veškerou snahu je dabing matoucí a zavádějící, těžko pak nasát pocity cizince v Praze, když všichni mluví česky. To je fakt trapné,“ zhodnotil další.

VIDEO: Pražské orgie mají český trailer: Čeští herci namluvili sami sebe

Video
délka: 02:14.72

Pražské orgie mají český trailer: Čeští herci namluvili sami sebe Bioscop

Fotogalerie
45 fotografií