V pondělí bude vařit fotograf a výtvarník Tomáš (57). Ten své hosty přivítá ve stejném bytě jako před lety. A moc se toho v něm nezměnilo – a to i když svou minulou výhru prý celou utratil za vybavení domácnosti a cestování. Pořád však vystavuje na policích, co vypadají málem jako regály, plynové masky, nahé figuríny a jiné zvláštnosti. Tomáš vsází na menu plné cizokrajných chutí a docela překvapivou zábavu: znakovou řeč nikdo nečeká. Ovšem jeho hlavní chod bude oceněný jako jalový. Málo krevet, žádná omáčka na přídavek. A hlavně pálivá… „To, co nám hostitel přinesl, to nebylo ani degustační menu. A poměr omáčky a rýže byl v nepoměru,“ řekne k jeho kulinářskému umění spisovatel Petr.

U dvojnásobné maminky a podnikatelky Zuzany (34) se toho změnilo hodně. Nejen v bydlení, ale hlavně v životě. A jak už to bývá, ne všechno se povedlo… S manželem se totiž právě rozvádí, takže si prochází těžkým obdobím a spory o péči o dcery. V budoucnu by proto ráda otevřela nadaci pro týrané děti, ženy a muže. Své hosty každopádně pozve do krásného domu s bazénem a připraví jim dietní kuchyni – fit menu. A skoro všechno bude domácí. Při přípravě těstovin Zuzana však zjistí, že vlastně vůbec neumí se strojkem, a musí vypomoci nohou. Menu má složité a dost se s ním bude patlat, ovšem ne každý ho ocení. „Asi to bylo zdravé, protože jsem na to neměl chuť,“ pronese opět nekompromisní Petr. Nicméně aspoň nikdo neztloustne...

VIDEO: Prostřeno! bývalých vítězů: Šokující příprava těstovin!

Video
délka: 01:01.08

Prostřeno! bývalých vítězů: Šokující příprava těstovin! 

Ve středu předvede svůj kuchařský um sanitářka Eva (49). I ona se přestěhovala. Nový byt si pořádně vydesignovala, přesně podle svého gusta. Bude se hostům u ní doma líbit? A jak se Evě podruhé povede u plotny? Eva má samé dobré úmysly, ale nevychází jí to časově. Do přípravy menu se pořádně zamotá a hosté se musí ozbrojit trpělivostí. Čeká je totiž dlouhé čekání. Bude alespoň výsledek stát za to? Potvrdí se rčení, že na dobré se musí počkat? Kdyby se nic jiného nepovedlo, tak alespoň zábavou paní Eva zaboduje. Balonky s heliem totiž nikdy nezklamou. „Fakt jsem se pobavila,“ uculuje se Zuzana. Jenom Tomášovi se nedaří správně vdechnout plyn…

Redaktor v invalidním důchodu Petr (49) píše knihy, novinové články a zajímá ho vše kolem literatury a divadla. Nechává si říkat Hroch a ve čtvrtek své spolusoutěžící pozve do toho samého domu jako poprvé. Ale tentokrát ne do bytu - bude se totiž vařit na zahradě pod širým nebem! Bude někomu vadit, že se nepodívá, jak jejich hostitel bydlí, a místo toho uvidí jenom jeho „doupě“? Komu bude chybět legendární šmejděníčko? Jak uspěje Petrova výmluva se ztracenými klíči, a co řeknou na jeho divadelní představení, do kterého extrovertí umělec všechny zapojí? „Bylo vidět, že ho to baví a že to umí,“ dumá nad jeho improvizací Eva.

VIDEO: Bývalí vítězové Prostřena o taktizování

Video
délka: 01:22.52

Bývalí vítězové Prostřena o taktizování 

Učitel Lukáš (36), jenž se postaví za plotnu v pátek, zásadně změnil své bydliště. S rodinou se přestěhoval do domečku a údajně se mu nyní kuchtí o dost lépe než v paneláku před lety. A novoty u něj nepanují jenom v bydlení, ale také v menu. Když v Prostřeno! vařil poprvé, jeho menu bylo neodolatelné, jenže to druhé se ostatním bude zdá příliš obyčejné. Je to tak, že zdání klame? Nebo v to Lukáš jen doufá? Řešit se budou palačinky z mikrovlnky a bude toho mnohem víc, co se nepovede a bude k diskuzi. „Zábava podle mých kritérií nebyla zábavná,“ prohlásí například jako vždycky nesmlouvavý Petr.

Jak celý týden nakonec dopadne? Který z vítězů se stane šampionem šampionů? Budou mu výhru přát i ostatní, anebo přece jenom zvítězí taktika a dobré mravy půjdou stranou? Mnozí jsou totiž pevně přesvědčeni, že v tomhle týdnu taktizování nehrozí, jelikož to coby někdejší vítězové nemají zapotřebí. Je to ale pravda? To uvidíte každý všední den od 17:50 na Primě.

Fotogalerie
12 fotografií