I když Bořek předvedl jiné aranžmá, než je slavná verze Nohavicova hitu, na publikum silně zapůsobil. Emoce ovládly i studio. Už během jeho vystoupení se porotkyni Evě Burešové začaly lesknout oči a ona tak tak zadržovala pláč. Když Bořek dozpíval, porotce Ondřej Sokol přispěchal kolegyni na pomoc krabicí papírových kapesníčků. Eva se snažila nerozmazat si make-up. Ostatní jí dali ohleduplně čas na to, aby se dala dokupy, proto ji hned do hodnocení nehnali. Když však na ni přišla řada, snažila se svou emotivní reakci zlehčovat a zamést pod koberec. A začalo vysvětlování.

Video
délka: 02:12.08
Video se připravuje ...

Albert Černý: Kvůli Tváři nosí v tašce podpatky! Přítelkyně - modelka ho učí chodit Markéta Reinischová, Jan Jedlička

Dostal jsi mě, protože já mám s touto písničkou spojenou spoustu věcí,“ myslela, že své emoce Eva zvládla, ale opak byl pravdou. Oči opět skleněné a slzy se už lily koutky po tvářích ven. A Aleš Háma znovu zpod stolu vytahoval již uklizené ubrousky.

„Já jsem na to nechtěla myslet, ale ono se to zase probudilo,“ zlomil se jí hlas. „Prostě to bylo hrozně hezký, Bořku,“ hlesla jenom a už sahala po dalším kapesníku. „Co chceš víc, Bořku,“ zvolal Aleš Háma.

A jak jeho vystoupení, které se nakonec stalo v tomto kole vítězným, hodnotí fanoušci? Velká řada souhlasí s Evou a posílají jí slova pochopení. Mnoho z nich se u televize také rozplakalo. „Tak jsem si poplakala, to se povedlo, maska super,“ napsala jedna z divaček. „Plakala jsem stejně jako porotce. Děkuji, že jsem mohla zastavit a vrátit čas,“ psala dojatá fanynka, která přidala srdíčko.

Moje nejoblíbenější písnička od Jarka Nohavici a vždy se mi u ní rozkutálí slzy a i tentokrát tomu nebylo jinak. Děkuji, bylo to LUXUSNÍ,“ napsala Lucie. „Stejně jako Evičce, i mně ukáply slzy. Při této písničce si vzpomenu na svého tátu. Úžasná srdcovka, děkuji,“ napsala Kateřina.

Slezáček schytal i kritiku

No ale jak to bývá, ne pro všechny byl Slezáček přesvědčivým Nohavicou. Dílem maskou, dílem vystoupením. „No, Jarek to nebyl ani náhodou, ale slušně zazpívané,“ napsal divák. „Větší průser jsem nikdy neslyšel. Chudák Nohavica, takhle dom*dat jeho písničku,“ nešel pro ostré slovo daleko Ondřej. „Jarek to nebyl, i když to zazpíval hezky, podoba dokonalá,“ hodnotí Slezáčkovo vystoupení Lenka.

Kdybych mohl hodnotit já, tak bych řekl asi tohle. Nejdřív jsem chtěl dát 8 bodů dokonalý Báře za dokonalou Tinu. Pak ale přišel hurikán J Lo a neskutečně odmakanej výkon Jordana. Takže bych dal 8 jemu. Pak ale přišel geniální Jarek Nohavica v geniálním provedení Bořka a bylo vymalováno. Pan Nohavica je opravdu génius a ty jeho texty jsou prostě nádherný. A to, jak to Bořek dal, to byla prostě bomba. Jedna z nejlepších masek a jedno z nejlepších čísel v historii téhle soutěže. Tleskám,“ zahrál si na porotce divák Rudolf.  

Video
délka: 00:45.05
Video se připravuje ...

Dejdar skučel bolestí! Takhle bolí sundávání masky z Tváře! Twitter

Zdá se, že populární Nohavica přihrál body i samotnému Slezáčkovi. „Jak ho tedy nemusím, tak dneska pecka,“ napsala Jitka. A u některých ne. „Tahle písnička je úžasná, ale já Slezáčka prostě nemám ráda. Přijde mi tam omylem, jakože už nikoho jiného nenašli do počtu,“ sdílela Nina.

Krom zpěvu diváci hodnotili také povedenost masky. Některým Bořek s nalepeným strništěm přišel jako věrná kopie Nohavici. Jiným spíš připomínal Asterixe, Václava Havla zamlada, či dokonce Bradleyho Coopera.

A jak jste hodnotili Slezáčkova Nohavicu vy? Zasloužil si vítězství, nebo byl vaším favoritem někdo jiný? Napište nám svůj názor.

Fotogalerie
58 fotografií