O Vánocích 2016 byla Slíbená princezna s Janem Cinou (32) a Martou Dancingerovou (28) v hlavních rolích velmi očekávanou pohádkovou novinkou, jenže po odvysílání měli diváci jasno - propadák plný vulgarit, který má s původní předlohou Zlatovláskou společného opravdu jen velmi málo.

Není divu, že Česká televize poté toto dílo raději neopakovala, ač jiné vánoční pohádky reprízovala i v dalších letech. Slíbená princezna si musela počkat skoro čtyři roky - v programu se objevila na ČT1 až v pátek 24. července v hlavní vysílací čas. Do tabulky nejsledovanějších pořadů se propracovala, údajně si ji pustilo 467 tisíc diváků z kategorie starších 15 let. Jenže hned po skončení se začaly sociální sítě televize plnit často dost drsnými názory diváků. 

„Jedna z nejhorších pohádek ČT z poslední doby,“ shodovalo se hned několik z nich a kritizovali zejména použité vulgarismy (král si například stěžuje, že koruna je těžká »jako kráva«) a do pohádky nevhodné prvky - hlavní záporák v podání Jana Dolanského (42) totiž šňupe a sestry hlavní hrdinky zase opijí a svádí piráty.

VIDEO: Bude se Jan Cina ženit? Zasnoubili jsme se po našem!

Video
délka: 01:31.55

Bude se Jan Cina ženit? Zasnoubili jsme se po našem! David Turek, Jan Jedlička

„Tohle by nemělo být označeno jako pohádka. Nevěřila jsem ohlasům, ráda si dělám názor vlastní... Ale z tohohle jsem měla opravdu hodně pocitů a ani jeden nebyl dobrý,“ podivovala se dokonce na facebooku jedna paní a jiní přirovnávali pohádku k jným dílkům: „Něco mezi Zlatovláskou, porno filmem a Piráty z Karibiku...to by Erben ale koukal!“ Někteří rozhořčení diváci zašli v kritice ještě dál. „Neskutečná slátanina! O jazykové stránce nemluvě!“

„Gratuluji ČT k odvaze. Opravdu jsem nemyslela, že si troufnete tuto nejhorší pohádku všech dob reprízovat,“ objevilo se též v diskuzi. Ovšem našli se i tací, kteří moderně pojaté pohádce přišli na chuť. „Super zpracování,“ radoval se jeden pán a další přizvukovali. „Mně se pohádka líbila. Tenhle vzorek komentářů vypovídá o tom, jak je náš národ je hodně netolerantní k odlišnostem,“ ozvala se jiná divačka. Možná že se tak České televizi tentokrát odvaha alespoň trochu vyplatila a třeba si Slíbená princezna časem opravdu najde své příznivce.

VIDEO: Hodně kritiky slízla také pohádka Kouzelník Žito! Připomeňte si ji ukázkou...

Video
délka: 01:30.20

Štědrovečerní pohádka ČT Kouzelník Žito Česká televize

Fotogalerie
37 fotografií