Pondělní soutěžící, a vlastně jediný muž celého týdne, svářeč Vašek (35), se do pořadu Prostřeno! přihlásil sám. Rozhodl se totiž předvést, že například medovník, na kterém si vyláme zuby nejedna kuchařka, zvládne on coby muž se zástěrou levou zadní. Opravdu je to sázka na jistotu a na výhru, nebo spíš experiment, který se příliš nepovede? Jenže budou mu jeho spolustolovnice věřit, že jej chystal opravdu sám? A nevyčtou mu, že ho připravoval den předem, a ne v den vaření? Co se mu u maminky v bytě, kde své menu chystá, podaří - a co nikoliv? Dámám bude vadit hlavně dlouhé čekání. Minutka opravdu nebude trvat minutu... Zachrání vše zábava? „Jedním slovem wow,“ nešetří chválou jeho soupeřky.

Úterní teenagerka Hanka (18), který se chystá na maturitu, sama přiznává, že doma moc nevaří – také ještě žije se svými rodiči, bratrem, a občas i přítelem. Jenže její tatínek už před osmi lety Prostřena! účastnil, a ona mu chce nyní ukázat, že se také jí bude dařit. Jenže nic nepůjde podle jejích představ, a všechna ta sprostá slova, co se jí derou přes půvabné rtíky, bude potřeba vypípávat. K jisté rozladěnosti má důvod, vše se sype už od začátku: Dveře od domu si zabouchne a nakonec se na pozemek bude dostávat přes plot, div si u toho neublíží, a sýr pro předkrm se jí rozteče. Zvolila totiž špatnou pánvičku. „Když jsme přišli ke stolu, tak jsme viděli, že Hanka je v kuchyni dost výrazně nervózní, že jí to nejde,“ komentují její snahy ostatní. „Asi stres,“ usoudí panikařící Hanka.

To je ale ještě slabý odvar proti tomu, co ve středu předvede Dagmar (55). A vlastně i ostatní soutěžící. Na menu uvede, že bude svíčková. Nikdo ale netuší, že to tak úplně klasický pokrm nebude. Připraví svíčkovou, ale s kuřecím stehnem z grilu. Ovoněným adžikou. U stolu se pak rozvine pozoruhodná debata na téma, proč se vlastně svíčkové říká svíčková. „Myslím si, že proto, že kořenová zelenina vypadá jako svíčka, a myslím si, že základ bude docela jinde,“ šokuje Dagmar svým vysvětlením. Všichni jsou z toho lehce rozpačití. „Nevím, jestli to měl být takový vtip, anebo to myslela vážně…“ dumají pak.

Ve čtvrtek zamotá spolustolovníkům hlavu mladá maminka na mateřské dovolené Maruška (32). Světoběžkyně, která má v menu Cottage pie. Tohle typické britské jídlo, v podstatě zapečené maso s bramborovou kaší, vůbec nikdo nezná. K Anglii má Maruška velice blízko, dlouhá léta tam studovala, a kromě lásky k dobrému anglickému jídlu, které je podle ní nedoceněné, si z Velké Británie dovezla také manžela, se kterým tam později pracovala. Její hlavní chod bude pro všechny záhadou, a vůbec nikdo ho nebude umět ani správně vyslovit! „Cottage vím, že to je druh sýru, takový ten přírodní sýr, co se dává do různých salátů, ale … Třeba by to mohl být nějaký druh masa?“ tipuje Vendula (31).

Právě Vendula předvede, co za plotnou dovede, v poslední den, tedy v pátek. A všichni se budou smát. Vendule? Sami sobě? Těžko říct, nevědí to totiž ani oni samotní! „Možná ten impuls byl, že se naproti mně začala smát Hanka, a já se začala tak strašně smát, že jsem se vůbec nebyla schopná zastavit,“ usmívá se Dagmar, která se snaží svůj výbuch nečekaného veselí uklidnit hesly „koncentruj se!“. Jenže to zase rozesmívá její spolustolovníky… Chudák Vendula, která pro své hosty nachystala vydatné menu jako pro pořádné chlapy, vůbec netuší, která bije. Tahle partička z Moravskoslezského kraje bude opět vypečená – ale kdo nakonec vyhraje, kdo pobaví, a kdo bude pletichařit? To uvidíte už příští týden v oblíbeném kulinářském pořadu na Primě!

VIDEO: Svíčková v pořadu Prostřeno!: Kam se hrabe záhada hlavolamu!

Video
délka: 00:39.20

Svíčková v pořadu Prostřeno!: Neuhodnete, podle čeho se jí tak údajně říká! 

Fotogalerie
12 fotografií