Leoš Kratina (David Prachař) a jeho žena Jana (Tereza Brodská) jsou sousedé a nejlepší přátelé starosty seriálové vísky Slunečná Franty Vacka (Ondřej Pavelka) a jeho ženy, obávané semetriky Lídy (Dana Batulková). Leoš a Jana spolu mají dvě děti.

Jenže Leoš má o jedno víc. Potomka, syna Štěpána (Jan Plouhar), počal se svou dávnou láskou, kterou bohužel není nikdo jiný než Lída. Oba to moc dobře vědí, a když se náhle objevily milostné dopisy, které Lída psala Leošovi, vypadalo to na pěknou melu. Tu se nakonec podařilo řadou lží zažehnat, ale na jak dlouho? Jak se přece říká: "Lež má krátké nohy!"

Synem legendárního Trautenberka

David Prachař, ostatně stejně jako jeho seriálová manželka Brodská, pocházejí z hereckých rodin. Jeho otec Ilja proslul rolí Trautenberka z Krkonošských pohádek, matka Jana pracuje coby loutkoherečka. Herečky se staly i životními partnerkami Davida Prachaře. Nejdříve to byla Dana Batulková, s níž má syna Jakuba a dceru Miriam (oba jsou herci), kterou vyměnil za mladší kolegyni Lindu Rybovou. Spolu vychovávají děti tři. 

Na svém kontě Prachař má řadu klíčových postav. Jmenujme např. sci-fi Nexus, dramata El Paso, historický snímek Jménem krále nebo animáč Mimi & Líza: Záhada vánočního světla. Ústřední úlohu Martina z Vamberka ztvárnil v seriálu i ve filmu Ať žijí duchové!. Neminuly ho ani další postavy seriálové, jako např. šéf podsvětí v Expozituře, podvodník Béda v Ohnivým kuřeti nebo major Pavel Vondráček ve Specialistech.

Prachař je uznávaným divadelníkem

Za své výkony v dramatech Hamlet a Tragická historie o doktoru Faustovi obdržel Cenu Alfréda Radoka, za roli v inscenaci Novocento získal Cenu Thálie. Za dabing hlavního hrdiny italské komedie Život je krásný dostal Cenu Františka Filipovského.

Fotogalerie
25 fotografií