Roman Maxa v podání Filipa Tomsy je společník a bratranec Janka Linharta, úspěšného, bohatého a okouzlujících podnikatele, kterého ztvárňuje Marek Lambora. Roman se ze všech sil snaží vyrovnat se svému příbuznému, jemuž se daří téměř vše, na co sáhne. Avšak stále je pozadu, a tak se uchyluje k nečestným a zákeřným praktikám.

Svou první ústřední postavu Tomsa ztvárnil v milostné televizní povídce Adam a Eva z roku 2001. Téhož roku se divákům předvedl jako princ Adam v pohádce Dušana Kleina O víle Arnoštce, kterou si zahrála půvabná Lucie Vondráčková.

Poté již šel Tomsa z role do role. Milovníci seriálů si jeho hereckého talentu mohli všimnout v Ordinaci v růžové zahradě TV Nova, v Cukrárně nebo v krimi Policie Modrava, kde si po boku zkušenějších kolegů, Soni NorisovéJaroslava Satoranského, zahrál kriminalistu Kamila Sedláčka.

Českého lva se zatím nedočkal

Film Tomsovi nabídl několik výrazných příležitostí, a to v muzikálové komedii Mirjam Landové Kvaska, v níž zpodobnil ústřední postavu, vězně Mickyho, stejně jako v komedii Veni, vidi, vici, ve které se jeho Honza snaží pomoci svým nejbližším v tíživé situaci po smrti hlavy rodiny. Klíčovou postavu ztvárnil také v akčním příběhu Listopad, natočeném podle scénáře Arnošta Lustiga, a v thrilleru Taxi 121, snímku inspirovaném skutečnými událostmi z roku 2014, kdy sériový vrah připravil o život tři pražské taxikáře.

Na oficiální ocenění za svůj projev před kamerou Tomsa prozatím čeká. Nemůže se dosud pochlubit Českým lvem či Cenou české filmové kritiky. Na ani jednu z nich nebyl do roku 2020 ani nominován.

Fotogalerie
16 fotografií