Zacházet se zbraní už uměla, a tak to pro ni nebyl žádný stres. „Moje vyšetřovatelka Skálová je trochu jako tank a s ničím se nepáře, taková Angelina Jolie, ta by se zbraněmi umět měla. Já jsem takovým výcvikem v reálu už při jiné příležitosti prošla a takové věci se nezapomínají,“ prozradila na sebe herečka, která nosila policejní odznak už v akční Expozituře. Tentokrát si z kriminálek jen utahovala...

Horké chvilky jí scénář přichystal snad jen při svádění Davida Novotného (50). Její postava do něj byla totiž tajně zamilovaná. „Hrálo se mi s ním super, předtím jsme se nikdy pracovně nepotkali, přesto ho považuju za jednoho z nejlepších českých herců,“ složila mu poklonu. Před kamerou nicméně musela předvést i barvu své podprsenky. Tu možná Novotný, známý třeba jako kanonýr Jarda Kužel z Okresního přeboru, ale stejně nevnímal... Během filmování se mu hodně stýskalo po rodině.

„Byli jsme daleko od domovů a vždycky když se blížil den volna, tak se člověk těšil domů a neměl vždycky hlavu úplně nastavenou pro vymýšlení absurdních situací a vtipů. Takže doufám, že lidi nebudou sedět v kině a říkat si: Jo, to je určitě z toho dne, kdy už se těšili na volno...“ přiznal. Případ mrtvého nebožtíka jde do kin už ve čtvrtek.

VIDEO: Film o filmu: Jak se točila crazy komedie Případ mrtvého nebožtíka?

Video
délka: 12:30.00

Film o filmu: Jak se točila crazy komedie Případ mrtvého nebožtíka? Bio Illusion

O čem to bude?

Major Prubner (David Novotný), jeho nová kolegyně Skálová (Hana Vagnerová) a detektivové Rorýs (Martin Pechlát) s Dymákem (Lukáš Příkazký) dostanou za úkol od náčelníka kriminálky plukovníka Drátka (Miroslav Táborský) vyšetřit vraždu vyděračky Starablažkové. Mnoho stop ale nemají. Jen to, že jde o pomstu. Majoru Prubnerovi navíc šlape na paty jeho nadřízený Drátek, který mu dá na zjištění vraha jen týden – tedy sedm dní!

Fotogalerie
38 fotografií