Do téhle chvíle se musel spokojit s málem. A to málo, co měl, mu z velké části vzala povodeň před šesti lety. Tomáš tak musel žít v provlhlém domě se shnilým krovem, do kterého zatékalo. Místo podlahy měl navíc surový beton. Pustit do rekonstrukce se sám neodvážil – jednak není moc manuálně zručný, jednak sotva utáhl domácnost se čtyřmi vlastními a čtyřmi osvojenými dětmi.

Žena mu utekla

O své starosti se ale neměl s kým podělit – manželka, která si nepřála být jmenována, ho po ničivé povodni opustila. Nezvládla totiž tíhu situace. „Mrzelo mě to, její odchod mě zasáhl, ale nechci být zahořklý a nechci, aby se náš vztah odrážel na dětech. Děti jsou pro mě prvořadé, a pokud manželka chtěla od nás odejít, tak jsem jí nechtěl bránit,“ svěřil se Tomáš. Jak už Aha! informovalo, manželka skončila jistý čas na ulici.

Dostal 900 tisíc

Tomáše s dětmi ani nenapadlo stěhovat se jinam. „My jsme tady doma. Ani když to byl dům hrůzy, jak to někteří nazvali, tak jsem se nechtěl domova vzdát. A teď? Určitě ne. Máme dům, na který věnovali peníze lidé z celé republiky, to bych nemohl udělat,“ prozradil Aha! učitel, kterému na rekonstrukci přispěli i diváci. Nově se od nich podařilo vybrat 900 tisíc korun!

VIDEO: Mise nový domov: Učiteli pomáhala celá republika!

Video
délka: 01:15.58

Mise nový domov: Učiteli pomáhala celá republika! TV Nova

Fotogalerie
24 fotografií