Když se letos v únoru v oblíbené Výměně manželek představili Zdenek a Dita, nikdo z diváků ještě netušil, jaké peklo si pár právě prožíval. Jen dva před odvysíláním jejich dílu se totiž Zdenek vyboural na dálnici D2 směrem na Bratislavu.

Byl na tom velmi špatně, po téměř hodinovém vyprošťování z auta skončil v nemocnici v umělém spánku. Lékaři ho také několikrát operovali a museli mu amputovat obě nohy. „Přítel přišel o obě nohy, vzali mu je nad koleny,“ přiznala tehdy s pláčem jeho partnerka Dita, která měla strach, že na výchovu synka Vojty (5) zůstane sama.

Nejhorší obavy se ale naštěstí nenaplnily a Zdenek sice skončil na vozíku, ale zůstal naživu a navíc je stále plný elánu a neupadl do depresí. Naopak se dívá na svůj osud s nadhledem. „To, že nemám nohy, neznamená, že tady budu sedět na zadku,“ přiznal nyní Nově s tím, že se vrátil k práci, která je mu i koníčkem - truhlařině. Kromě toho doma plánují také rekonstrukci koupelny, jelikož se tam muž s vozíčkem nedostane. 

Půl roku od nehody už ale udělal velký pokrok. Čeká ho ještě další rehabilitace a Zdenek se nevzdává ani naděje na to, že by mohl jednou zase chodit. Toto velké přání by se mu mohlo splnit v případě, že by si pořídil bionické nohy. Musí na ně ale nejprve našetřit. 

VIDEO: Výměna manželek: Zdenek tehdy řešil, zda jeden hadr na všechno či ne!

Video
délka: 00:49

Výměna manželek: Jeden hadr na všechno! TV Nova

 

Fotogalerie
23 fotografií