Filmové pohádky - jak se celý projekt jmenuje, mají na svědomí manželé Petr a Denisa Špetlovi. Natočit by chtěli dalších 7 částí. S pomocí veřejné sbírky přes portál HitHit.

“Naše vlastní tvorba vždy odrážela to, co se nám aktuálně dělo v životě. S příchodem dcery Anežky nám najednou začalo dávat smysl natáčení pohádek,” vysvětluje režisér Petr Špetla. “Krkonoše a jejich podhůří jsou navíc nádherné pohádkové lokace s bohatým folklórem,” dodává jeho manželka Denisa Špetlová.

V plánu mají sedm pohádek založených na místních pověstech. Natáčet by namátkou chtěli například o obrech z Hostinného, úpických rytířích, vílách, hejkalovi a ještě více rozvést pověst o Rýbrcoulovi - původní podobě Krakonoše.

Vybrat chtějí v základu 250 tisíc na pokrytí nákladů jako hudba, kostýmy, herci a cestovné. Na oplátku nabízí nejrůznější odměny zaměřené na děti, nebo začínající filmaře. “Pro dárce je Hithit naprosto bez rizika. Kdyby se cílová částka nevybrala, peníze jim přijdou zpět na účet,” vysvětluje Špetla. “Jako nejoblíbenější odměna se zatím jeví možnost zahrát si přímo v jedné z pohádek, ” dodává.

Rozhodně se nejedná o první společný projekt filmařského páru. V roce 2015 uvedli do kin celovečerní sportovní dokument Gravitation a letos v lednu jim vyšel dokument o historickém šermu Fechtbuch.

Fotogalerie
12 fotografií