Závěrečná epizoda trojdílného seriálu Vodník byla bez přehánění nejsledovanějším pořadem nejenom nedělního večera, ale i celého dne. Před televizní obrazovky k němu usedlo na 1,23 milionu diváků nad patnáct let, a všechny zajímalo, kdo cirkulárkou uťal hlavičku pětiměsíčnímu kojenci - a zda se to podaří vyšetřovatelce Marii v podání Kláry Melíškové (47) zdárně objasnit. Poslední díl této minisérie tak za sebou daleko nechal nejenom Temný kraj, ale i například The Voice Česko Slovensko či Koptashow.

Seriálu se sice hojně vyčítaly podivné a patrně umělecké úhly kamery, dlouhé a nic neříkající záběry, přesvícené scény, pomalé tempo i lehce kostrbaté závěrečné rozuzlení, přesto si však většina diváků libuje, že od neméně úspěšného Labyrintu Česká televize spáchala zase dobrou a lehce mysteriózní detektivku.

Rozhodně tedy v porovnání s nepříliš úspěšným Strážmistrem Topinkou s Robertem Miklušem (36) v hlavní roli, který si diváky příliš nezískal – ať už kvůli naivnímu hlavnímu hrdinovi či infantilnímu humoru, kterým každá epizoda notně oplývala.

U Vodníka, volně inspirovaného baladou Karla Jaromíra Erbena, tedy převažují kladné reakce, přesto se však najdou tací, pro které je zápletka série, týkající se zabití kojence, příliš silnou kávou. „Nemůžu se na to dívat, jak jde o miminko a takto brutálním způsobem,“ svěřila se na facebookových stránkách České televize jedna divačka. „Už jen ta představa mě děsí… A to Melíškovou miluju, moc bych se na to chtěla podívat. Ale nejde to, citlivka, no.“ A další dáma s ní souhlasí – prý jí k odsouzení celého příběhu stačily jenom televizní ukázky.

Jiným zase vadilo, že jde opět o přední herce Dejvického divadla. Kromě Kláry Melíškové zde totiž hrál Václav Neužil ml. (39), Lenka Krobotová (42) nebo Miroslav Krobot (67). A vzhledem k tomu, že několika předchozím večerům České televizi kraloval seriál Zkáza Dejvického divadla, mohlo se zdát, že se v televizi opakují stále dokola jenom ty samé tváře. „Zase otřesný Dejvice,“ stěžoval si například jeden divák, jenž s programem ČT1 podle všeho nebyl příliš spokojený, a další si přisadil: „Za tohle platím poplatky?!“

Fotogalerie
21 fotografií