Čtvrtý večer stráví soutěžící Prostřena! v malém panelákovém bytě, kde žije Lenka, aktivní maminka na mateřské. Kromě toho, že se stará o svého ročního syna Toníčka, totiž stíhá ještě chodit na brigádu do své práce, a v nemalé míře se věnuje i cvičení a józe. Přestože štíhlounká hostitelka sama upřednostňuje lehkou kuchyni, začne sice lehkým předkrmem, kterým bude carpaccio z červené řepy s kozím sýrem a vlašskými oříšky, dále to už lehké nikterak nebude: v žampionové polévce bude dost mouky, a obsahuje ji i hlavní chod, tedy kuřecí maso ve smetanové omáčce se špenátem a bramborovými noky.

„Ještě mám jednu vychytávku, kterou bych chtěla do špenátu dát, kterou tam běžně nedávám, a tou je muškátový oříšek,“ hlásí sympatická blondýnka při vaření. Je však zcela patrné, že Lenka netuší, jak se do jídla přidává. Ví sice, že se používá pro dochucení, ale nenapadne ji ho rozlousknout. Kromě toho ho přidá do varem bublajícího špenátu, i když normálně by ho měla zapracovat do pokrmu až v úplném závěru svého kuchyňského snažení, jelikož tepelnou úpravou ztrácí chuť.

Při večeři pak oříšek, který ve skutečnosti oříškem ani není, vytáhne na své hosty. „Mám takovou záhadu hlavolamu, trošku. Moje kamarádka mi dala ten oříšek takto… Jak byste ho nastrouhali vy?“ nadhodí Lenka a zvědavě vyčkává na reakce. Kolem stolu se okamžitě strhne pobavená debata s jediným výsledkem: „Podle toho jejího výrazu jsem pochopil, že nám tam nastrouhala tu skořápku,“ shrne to stručně a s úšklebkem Tomáš, jediný muž tohoto soutěžního týdne.

Ani o další překvapení nebude nouze, Lenka totiž do smetanové omáčky přidá na zahuštění tavený sýr. Prý jí to takhle chutná. Že je plný chemie, ztužovadel a například Alžbětě může taková ingredience v jídle dost vadit? Lence je to ale úplně jedno. Improvizací bude také veganská švestková makovka s drobenkou, která místo švestek obsahuje čerstvé blumy, a do těsta navíc mladá žena přidala mléko. Jenže to by se ve veganském pokrmu rozhodně objevit nemělo… Ani to však tahle svérázná maminka nikterak neřeší.

Podivná bude i večerní zábava, Lenka se totiž rozhodne zavzpomínat na svoji profesi a hostům ukáže, jak se mají správně čistit boty. Jenže u stolu... U tohoto dílu Prostřena se rozhodně budete divit!

VIDEO: Mladá maminka do špenátu strouhá muškátový oříšek...

Video
délka: 00:53.55

Mladá maminka do špenátu strouhá muškátový oříšek... TV Prima

Fotogalerie
6 fotografií