Jste policista, který krásně tančí a miluje tango. Prozraďte, byl jste na tréninku, nebo vám to stačilo jen nakoukat?
"Samozřejmě že jsem na tréninku byl. Petr Čadek to celé naše taneční vystoupení choreografoval. Neustále mi říkal, asi z pedagogických důvodů, že mi to jde výborně. (směje se) Moc se mi to líbilo, tak jsem uvažoval, že bych v tom mohl pokračovat, ale na to musí být čas a ten jsem bohužel nenašel."

Vaší taneční partnerkou je v seriálu Jitka Čvančarová. Jaká je tanečnice?
"Jitka přece soutěžila ve StarDance, navíc je vynikající muzikálová herečka, takže je skvělá. I když jí Petr občas říkal, že se nemá vrhat do záklonu, že o tom to není."

VIDEO: Jak se Černé vdovy zbaví krutých manželů? Podívejte se na video!

Video
délka: 01:30.31

Jak se Černé vdovy zbaví krutých manželů? Podívejte se na video! FTV Prima

Nekula je z Brna. Vám asi ten jeho výrazný přízvuk nedělal problém, že? Nebo jste si ho do seriálu přidal sám?
"Ne, bylo to ve scénáři, takže jsem se jen přizpůsobil a nedělalo mi to vůbec problém."

Také je ve skutečnosti hodný chlapík, nezdá se vám? Dokonce to vypadá, že těm vdovám fandí.
"To je jeho strategie, ale je pravda, že postupně podléhá jejich kouzlu, obzvláště Johaně. Ale přesto je v té nejistotě, co je strategie a co pravda, nechává po celou dobu. Ze začátku je takovým outsiderem, to ale postupně opadává a nakonec se zrodí z ošklivé kukly policajt – motýl a šarmantní muž."

Jaká byla spolupráce s Janou Plodkovou, Lucií Siposovou a Jitkou Čvančarovou?
"Holky znám, protože se mnou hrály ve hře Minus dva jednu a tutéž postavu. Střídaly se v ní, když bylo třeba. Práce s nimi byl sen. Byl jsem obklopen krásnými ženami a za pasem jsem měl pistoli."

Máte jako muž pochopení pro to, co ty ženy udělaly? Že zabily své manžely?
"Jestli je žena tak šarmantní bytost, že by si mohla dovolit zavraždit někoho nepohodlného? Je to na pokraji snesitelnosti. Že někoho zabijete, protože třeba nepřijde domů nebo že nepomáhá s úklidem, to se mi zdá velmi extrémní. Nikdo nemá právo na vraždu, proto je to krimikomedie, kdyby ne, tak je hned v prvním díle odhalí a jdou bručet. Je to ale skvělý námět, pořád tam ta vražda visí. Je na pokraji odhalení, pak se to zamete pod koberec, který ovšem zase za chvíli někdo vynese ven vyklepat. Mluvím o tom ale ze strachu, protože kdyby se to rozšířilo, tak já bych byl nejmíň třikrát mrtvý. Ne že bych někoho násilně ovládal, ale důvody se vždycky najdou. Třeba když slíbíte, že přijdete ve dvanáct, a dorazíte ve tři. (směje se)

VIDEO: Čvančarová zažívá domácí násilí! Černé vdovy se chtějí manželů zbavit!

Video
délka: 00:50.26

Čvančarová zažívá domácí násilí! Černé vdovy se chtějí manželů zbavit! FTV Prima

Vzpomenete si na scénu, kterou jste točil a moc vás to bavilo?
"Já se na celé to natáčení většinou moc těšil, i když mě moc nebavilo to zatýkání. To bylo pořád jen: vyběhni, vrhni se na něj, běž… Točili jsme jednu akční scénu na Vyšehradě, kdy Johaně zachráním život. Režisér Radek Bajgar po mně taky chtěl, abych třeba rychle naskočil do auta a rozjel se. Ptal se mě, zda to umím, tak jsem mu odvětil, že jasně, co bych neuměl. A málem jsem si u toho rozbil hlavu. (směje se) Plyn zabíral docela vysoko, tak jsem se moc nerozjel – a bylo mi trapně a všichni se smáli. Já taky, samozřejmě."

Co byste přál tomuto seriálu do startu?
"Co bych přál? Hlavně diváky, proto se to dělá. Takže hlavně sledovanost."

VIDEO: Čvančarová, Plodková a Siposová: V novém seriálu Černé vdovy zpívají, vraždí a mstí se

Video
délka: 02:48.18

Čvančarová, Plodková a Siposová: V novém seriálu Černé vdovy zpívají, vraždí a mstí se FTV Prima

Fotogalerie
34 fotografií