V nové show, ve které budou předvádět svá pozoruhodná nadání šikovní lidé z celého světa, je globálně pojatá i porota. Ústřední trojici (složení Drew Barrymorová s Faith Hillovou doplňuje ještě drag queen RuPaul, 58) totiž podporuje panel 50 porotců, tedy předních odborníků z různých oborů a z celého světa. A Českou republiku tam reprezentuje český kreativní producent s nigerijskými kořeny Yemi Akinyemi Dele!

„Nejdřív mě oslovili, abych udělal minutový představovací self-tape, kde jsem ukázal výběr ze svých nejoriginálnějších zakázek. A zřejmě jsem je zaujal natolik, že mě vybrali,“ popsal Yemi začátek své další pracovní štace v USA pro Forbes. Jeho portfolio ostatně budí respekt, v minulosti například opakovaně spolupracoval se slavným americkým rapperem Kanyem Westem (41), zahrál si epizodní role v několika hollywoodských produkcích a řídí svou vlastní kreativní agenturu JAD Productions.

Účast v The World’s Best je pro něj velkou osobní výzvou. „Tahle show je opravdu mimořádná. Pro Ameriku je totiž typické, že obsazuje Američany. Sice různých ras a s různými kořeny, ale lidi z USA, kteří mají perfektní americký akcent. A teď poprvé otevřeli dveře i jiným přízvukům, což je nevídané,“ myslí si Yemi. „Je to výborná příležitost zúročit to, co umím z minulosti, a zase se posunout,“ dodává. Kromě toho je to pro něj i velká šance navázat nové a zajímavé pracovní kontakty.

Na Yemiho udělaly hvězdy, se kterými přišel během natáčení do styku, velký dojem. „RuPaul je pro mě obrovská profesní inspirace. A moderátor James Corden je tvrdý jako skála, nic vám neodpustí. Když jsem poprvé nesouhlasil s verdiktem hlavních porotců, vyzval mě a zeptal se: Kdo ty jsi? Co tady lidi musí udělat, aby se ti to líbilo? A já musel na kameru obhájit svůj názor. Nebylo to snadné, ale myslím, že jsem si během natáčení dokázal svým přístupem vybojovat respekt,“ líčí Yemi nadšeně.

VIDEO: Yemi prozradil, kolik vydělává jeho firma a jaká je Kim Kardashian! 

Video
Video se připravuje ...

Yemi prozradil, kolik vydělává jeho firma a jaká je Kim Kardashian! Markéta Reinischová, Petr Soukup