Americký dramatický seriál Pobřežní hlídka se natáčel na kalifornských plážích v letech 1989 - 2001. Hlavními hrdiny byli plavčíci v typických červených plavkách, zachraňující tonoucí se rekreanty.

Po odvysílání první sezóny byl seriál kvůli nízkému zájmu diváků z finančních důvodů zrušen. Na poslední chvíli se jej ale televizní rada rozhodla vrátit znovu na obrazovky, protože věřili v jeho potenciál. A udělali dobře! Později se totiž stal jedním z nejsledovanějších seriálů v historii. 

Děj se točil kolem práce záchranného týmu plavčíků a vztahů mezi nimi. V zápletkách se to hemžilo různým nebezpečím číhajícím na rekreanty na plážích a na moři. Záchrana topících se lidí, útoky žraloků, zemětřesení nebo třeba i útok sériového vraha.

David Hasselhoff zářil v roli svalnatého hlavního plavčíka Mitche Buchannona. Na show se dokonce podílel i jako výkonný producent. Dnes je šestašedesátiletý Hasselhoff dvojnásobným tatínkem, o kterém se zhruba před deseti lety mluvilo spíše v souvislosti s alkoholovými skandály, než s jeho herectvím. 

Sexbomba Pamela Andersonová zase vylétla díky roli plavčice CJ Parker k raketové slávě. Její blonďatou hřívu a sexy červené plavky obdivovaly snad všechny ženy na planetě a právě díky ní se tyto ikonické jednodílné plavky staly světovým fenoménem. Mužům zase Pamela učarovala především svůdnými křivkami a nadupaným dekoltem, který se při běhu po pláži zajímavě natřásal.

VIDEO: Připomeňte si úvodní znělku legendárního seriálu Pobřežní hlídka

Video
délka: 03:09.68

Připomeňte si úvodní znělku legendárního seriálu Pobřežní hlídka youtube.com, NBC

Dnes je jednapadesátiletá herečka aktivní spíše jako bojovnice za práva zvířat a vrací se k přírodnějšímu vzhledu, než v době své největší slávy, kdy byly tématem číslo jedna její plastické operace prsou. 

Jak dnes, po třiceti letech od začátku natáčení seriálu, vypadají hvězdy Pobřežní hlídky, se můžete podívat v naší galerii.  

Fotogalerie
62 fotografií