„Nikdy jsem hercem být nechtěl. Už jako dítě mě lákali do divadla, ale já jsem si raději hrál s kamarády,“ vzpomíná Marek Morvai, který vyrůstal v bratislavské televizi, protože tam pracovala jeho maminka. Tatínek byl novinář.

Poté se přestěhovali do Ostravy, kde moderoval magazín Klubíčko, a tam si ho všiml Jan Hřebejk. Obsadil jej do role »záporáka « Foxla v seriálu Kde padají hvězdy, následně do jedné povídky z Bakalářů a poté do Pelíšků.Pohádka
„V době natáčení Pelíšků mi bylo asi dvanáct let. Líbilo se mi, že mohu na kameru říct: Hovno hoří,“ směje se Morvai. Na natáčení vzpomíná rád. Vládla tam pohodová atmosféra a nejvíce se skamarádil se svou vrstevnicí Silvií Koblížkovou, s níž se setkává dodnes.

„Po Pelíškách nás lidi na ulici oslovovali, a kdybych se oholil, tak by mě poznávali ještě teď, protože jsem se od té doby příliš nezměnil,“ říká filmový syn Evy Holubové. Na hereckou konzervatoř se však nehlásil, protože si prý nevěřil.Rodina
„Přišlo mi, že herectví je tvrdý byznys a prorazí jenom ti nejlepší,“ prozrazuje Morvai. Vystudoval tedy obchodní akademii a nyní už dvanáctým rokem pracuje jako IT manager. Na umění ovšem nezanevřel. „Napsal jsem náměty pro televizní spoty, točil jsem klipy, dělám fotky ze zákulisí kapel, fotím svatby, dělám rodinné snímky,“ říká Morvai, který už sám má přítelkyni a dítě a snaží se být dobrý partner i vzorný otec.

 

Fotogalerie
16 fotografií