„Hodně lidí mi odmítalo, že nechtějí hrát sami sebe. Někteří si to berou hodně osobně a přehnaně se s tím ztotožňují,“ popisoval své útrapy Zelenka s tím, že roli slušného herce a obhájce českého jazyka, který se zdráhá vyslovovat jakékoliv vulgarismy, měl původně hrát Jan Hartl (65).

„Když jsem s Janem Hartem začínal, jestli by nechtěl hrát herce Jana Hartla, který nemluví sprostě, tak on se nějak zvláštně urazil,“ vysvětlil režisér a scenárista, který se proto rozhodl oslovit někoho jiného. Podle informací ze zákulisí tuto roli odmítli hned tři herci.

Nakonec bylo všechno zlé pro něco dobré a tvůrci vsadili na hvězdné jméno, „Pátral jsem dál, až jsem skončil u Viktora Preisse,“ odhalil Zelenka, který se známým hercem a dabérem nejednal zrovna v rukavičkách. „Toho jsem vydíral natvrdo a úplně vědomě, protože mi odmítnul v Knoflíkářích roli knoflíkáře, a pak toho litoval. Opakovaně o tom mluvil – to je škoda, že jsem to nevzal, ale mně se to zdálo vulgární, jak to bylo napsaný,“ citoval Preisse v rozhovoru pro Radiožurnál.

Viktor tak měl očividně se svou rolí něco společného. Nejen zdrženlivost ve vyjadřování, ale i vydírání od režiséra. Toho si užil i od seriálového cholerika Jandy v podání Miroslava Krobota (66). „Dokud to neřekneš, nepůjdeš domů!“ řval na něj v samém závěru dílu. Diváci tak nyní přemítají, jestli bude scéna pokračovat v dalším díle a zda od Preisse skutečně uslyší nějaké sprosté slovo.

VIDEO: V prvním díle pro změnu hostoval Jiří Bartoška, který díky proslovu v krematoriu zabodoval a všechny diváky pobavil.

Video
délka: 03:25.23
Video se připravuje ...

Bartoška bodoval v krematoriu! Jeho smuteční řeč rozesmála pozůstalé. Česká televize

 

Fotogalerie
45 fotografií