Slavný rod prý pochází z Polska. „Byli známí tím, že měli zvířata a zvěřinec. Před první světovou válkou byl Cirkus Kludský největším cirkusem nejen v Evropě, ale byl uznávaný po celém světě,“ prozradila Kludská Zuzaně Bubílkové (64) v pořadu Potomci slavných na Blesk.cz. V dobách největší slávy měl cirkus tři manéže a v nich třeba 72 koní nebo 21 slonů.

Podívejte se, jak Kludská vypráví o předcích!

Video
délka: 06:18.58
Video se připravuje ...

Členka cirkusové dynastie Kludských, kartářka Dagmar (72): Znám předsmrtné tajemství Vlasty Buriana! Zuzana Bubílková, Jan Jedlička

I sama rodina byla početná. Jeden z jejích předků, Antonín Kludský, měl dokonce dvacet synů. Proto se rodina rozdělila a Dagmar se začala věnovat varietnímu umění. Ve varieté byla v šedesátých letech i kolegyní stárnoucího krále komiků Vlasty Buriana

„Už skoro neviděl, ale byl roztomilý. Jeho paní na něj vždy čekala s vodní lázní, protože měl otevřené rány na nohou. Byla jsem svědkem, jak mu je omývala. Na jevišti chodil jakoby nic, ale pak se vždy zhroutil,“ popisuje Kludská. Za půl roku komik zemřel. „Lidé ho milovali. Nosili mu jitrnice, a on je rozdával kolegům,“ dodává Kludská, která se proslavila coby kartářka.

Dagmar Kludská předpověděla třeba zpěvačce Báře Basikové narození syna. Radí se s ní prý i její synovec Michal David. „On už karty umí vykládat, takže si věští sám,“ směje se.

Fotogalerie
24 fotografií