Zeťák Siola z Chalupářů, inspektor Bouše z Hříšných lidí či Cvach z Nemocnice na kraji města. Josef Vinklář měl herecký dar od pánaboha, v soukromí byl ale talent vykoupen neukojitelnou žízní.

„Říkalo se o něm, že byl mistr flámů. Tomu nestačil ani Jiří Sovák, a to už je co říct. Za zlé jsme mu to neměli, spíš jsme si z toho dělali s mámou srandu. Ale pak se s ním máma rozvedla, páč toho měla plné zuby,“ prozradil hercův syn v pořadu Potomci slavných na Blesk.cz.

Video
délka: 06:23.39
Video se připravuje ...

Syn Josefa Vinkláře (†76) Jakub: Tátu rozvedl alkohol a ženské! Zuzana Bubílková, Jan Jedlička, Lukáš Červený

Jakub Vinklář dokonce na dokreslení popsal jeden z tátových slavných skandálů. „Jednou pozval na Silvestra asi třicet lidí ze všech divadel, i z venkova, a ve dvě odešel se všemi penězi na nákup. 

A nevracel se, tak máma zamknula byt a utekla, a těch třicet lidí nechala stát na pavlači. Od té doby panovalo nepřátelství zesnulého režiséra Miroslava Macháčka s mým fotrem,“ směje se Vinklář junior. „Máma ho našla někde za tři dny, bez bot, u nějakého výtvarníka.“

Jakub zdědil geny i hlas, touhu po divadle však ne.

Dvakrát s jednou

„Jsem malíř v invalidním důchodu. Jsem introvert, což se vylučuje s herectvím. Herec musí mít touhu exhibovat, což já nemám. Ale taky jsem si vlastně vzal dvakrát tu samou ženu, stejně jako táta,“ dodává Jakub s poukázáním na Vinklářovu druhou a třetí manželku Ivanku Devátou (81).

Fotogalerie
24 fotografií