Nejkrásnější žena filmu si zasloužila nejkrásnější kostým. „Jsou to dobové šaty pořízené v Londýně a upravované pro Evu na míru,“ prozradila Blesku kostýmní výtvarnice Katarína Štrbová Bieliková (52), která je za svou práci na filmu nominovaná na Českého lva.

„Třicátá léta, to byl vůbec jeden z nejelegantnějších stylů módy. Je velmi zdobný, dnes bychom řekli glamour. Všechno se vzájemně propojovalo, šaty, make-up, klenoty, účesy. Byla to doba, která přála kráse,“ pochvaluje si Eva.

Jeden problém za druhým

Komplikace byly také s kostýmem pro představitele Jana Masaryka Karla Rodena (54). „Původně jsme se snažili sehnat originál dobový kabát, ale nedařilo se najít takový, který by vyhovoval velikostí, tvarem, barvou. Nakonec jsem v malém vintage shopu v Londýně koupila starý kabát.

Líbil se mi střihově, ale byl světlý. Ve finále jsem kabát navrhla, nechala ušít a onen dobový posloužil jako vzor pro střih a vypracování detailů,“ zavzpomínala kostýmní výtvarnice.

Smutek v Miláně

Modelka bohužel nebude ozdobou slavnostní premiéry. Má totiž pracovní závazky na Týdnu módy v italském Miláně. A nejen ty, zvládla tam i jednu smutnou událost.

V pondělí byla jednou z hvězd, jež se účastnily smuteční zádušní mše za zesnulou editorku italského Voque Francu Sozzani (†66), která zemřela po dlouhé nemoci už v prosinci.

Na mši v majestátním milánském dómu nechyběla ani Tereza Maxová (45) s manželem Burakem Oymenem (42), stejně jako světové topmodelkyKate Moss (43), Naomi Campbell (46), návrhářská esa Giorgio Armani (82), Donatella Versace (61) nebo Victoria Beckham (42) a velikáni evropské politiky i byznysu.

Fotogalerie
25 fotografií