V rolích jejich manželek, které s jejich úmyslem nesouhlasí, se objeví Tatiana Vilhelmová, Anna Polívková a Jana Kvantiková. Coby babička Lada a děda Václav, kvůli jejichž zlaté svatbě to vlastně všechno začalo, se představí Dana Syslová a Arnošt Goldflam.

„Letní komedie Špunti na vodě vzniká podle scénáře Marcela Bystroně, za kamerou stojí Pavel Berkovič. Natáčet se bude do 13. srpna převážně v exteriérech - v Českém Šternberku, Soběšíně, Kácově, Vlašimi a Praze. Film vzniká v koprodukci společností Fres Lobster a Fénix Film, distribuční společnost Bioscop ho do kin uvede 13. dubna 2017,“ dodala Šafářová.

Scénář podle ní líčí příběh bratrů Igora (Jiří Langmajer) a Davida (Hynek Čermák), jejichž rodiče chystají zlatou svatbu. Z Kanady přilétá jejich bratranec Ondra (Pavel Liška), povahou tak trochu dobrodruh. Bratry napadne, že nejlepší by bylo vyrazit za rodiči na kánoích po řece jen ve třech, tak, jako za starých časů. Jenže od dob společných spanilých jízd se leccos změnilo. Třeba to, že oba jsou ženatí a mají děti. Uvítací večeře pro Ondru, který přijíždí se svou mladou přítelkyní Zlaticou, se nezadržitelně mění v katastrofu.

Nakonec je to naopak - ženy zanechávají pány napospas dětem a vyrážejí na kolech na dámskou jízdu. Tátové se ale nevzdávají a rozhodnou se vydat na vodu v kánoích i se všemi dětmi - od čtyřleté Kačenky až po čtrnáctiletou puberťačku Elišku. A tak desetičlenná expedice vyplouvá na dvoudenní plavbu vstříc dobrodružstvím a spoustě veselých zážitků.

Jak už scénář napovídá, připomíná zápletka komedii století S tebou mě baví svět, kdy také pánové museli vyrazit na pánskou jízdu i se svými ratolestmi. Na druhé straně se pouští do atraktivního prostředí letní komedie Rafťáci, která slavila úspěchy před pár lety. Ostatně, vždyť se bude z části natáčet i na stejných místech…