Ruby však mnohé překvapila, neboť se na plese objevila oblečena jako pravá dáma v šatech zlatavé barvy a kožešinovém sáčku. Všude přítomné objektivy fotoaparátů a videokamer zahrnovala šarmantními úsměvy. "Neumím tančit valčík," řekla Ruby reportérům a s šibalským úsměvem dodala: "Umím jen břišní tanec."

Nejprve sledovala dění na parketu z lóže a šampaňským si připíjela s hercem Larrym Hagmanem (sága Dallas). Poté se dvakrát odvážila i přímo na parket. "Ples je velkolepý, " básnila Ruby, která se odebrala domů až dvě hodiny po půlnoci.

Ruby však byla pro řadu lidí opravdu těžko stravitelné sousto. Organizátorka plesu Desiree Treichlová-Stuerkhová ji označila za prostitutku zapletenou do právě probíhajícího soudního procesu s italským premiérem Berlusconim a jako taková je prý na akci nežádoucí.

Naopak prominentní kulturní antropolog Roland Girtler nad způsobeným rozruchem krčil rameny a připomněl, že kurtizány a urozené ženy pochybné pověsti byly na plesech po celou historii vítány.

Irský muzikant Bob Geldof, který přijel na ples bojovat proti hladu, si i přes tyto vznešené cíle všimnul půvabů krásné marocké dívky: "Ráda spí se staršími muži, takže mám u ní snad také nějakou šanci," žertoval Geldof.

Stavební magnát Lugner, který Ruby za její účast na plese zaplatil 40.000 eur (více než 971.000 korun), se tvářil, že poprasku, který způsobil, nerozumí: "Pokud ji má rád Berlusconi, tak je také dost dobrá pro ples v opeře," prohlásil Lugner, jehož pozvání na ples přijala v minulosti pornohvězda českého původu Dolly Buster či dědička hotelového impéria Paris Hiltonová.

Fotogalerie
17 fotografií

Květiny z Mauriciu

Přibližně 5000 hostů ve fraku a róbách proudilo ve čtvrtek večer po červeném koberci do budovy Vídeňské státní opery, vyzdobené 50.000 květy z ostrova Mauricia. Nový ředitel opery Dominique Meyer chtěl na 55. ročníku Opernballu posílit uměleckou stránku plesu, což se mu podle reakcí účastníků i podařilo.

Video
délka: 00:13.60

Tanečnice Ruby, která promluvila o Bunga-Bunga párty Silvia Berlusconiho, dorazila na vídeňský ples. youtube.com, heute.ap

Ples v opeře je považován za největší společenskou akci svého druhu v alpské republice a jednu z nejznámějších světových kulturních událostí. Plesová lóže stojí až 17 000 eur (přes 400 000 korun).