Během svého pobytu v Kanadě se Harry a Meghan rozhodli užít si svatý Valentýn a vyrazili spolu na lyžařskou sjezdovku ve městě Whistler. Princ přitom lyžování vždycky miloval, kvůli jeho mamince, zesnulé princezně Dianě (†36), pro něj ale bylo velmi psychicky náročné. 

Ve své knize Náhradník Harry přiznal, že pokaždé, když jel se svým otcem na lyže, přemohly ho emoce, protože zároveň musel opustit svou matku. Navíc se cítil jako „špatný syn“ – sám si užíval lyžařské výlety, zatímco jeho maminka je z duše nenáviděla.

Právě během výletu na hory se svou bývalou přítelkyní Cressidou Bonasovou (s níž tvořil pár v letech 2012 až 2014) se navíc kdysi psychicky zhroutil, když se konečně otevřel o matčině smrti. 

„Lyžování jsem miloval a byl jsem v něm dobrý. Ale jakmile jsem myslel na maminku, pohřbila mě moje soukromá lavina emocí. A otázek,“ napsal ve své knize Náhradník

S Meghan své trauma překonal

Jak se zdá, s Meghan Markleovou už je ale všechno jinak. Společně si vyšli na akci Harryho Invictus Games s názvem „One Year To Go“, tedy „Už jenom rok“, která odkazuje na historicky první zimní Invictus Games v únoru 2025. Sportovní hry založil Harry v roce 2014 na podporu zraněných vojáků a veteránů.

Manželé se na sjezdovce zamilovaně drželi za ruce, Harry Meghan velmi opatrně pomáhal na sněhu, aby neuklouzla, a oba na všechny strany rozdávali úsměvy a princ si na vlastní kůži vyzkoušel lyže pro handicapované. Dokonce si pořídili i několik selfíček a fotek do rodinného alba. 

„Harry a Meghan si záměrně zvolili tuto příležitost k focení, a vyslali tím dvě jasné zprávy. Zaprvé sdělují veřejnosti, že jejich pouto je silnější než kdy dřív. Zadruhé vysílají královské rodině zprávu, že navzdory nemoci krále Karla III. zůstávají odolní a jednotní, a signalizují, že je všechno při starém,“ zhodnotila expertka na vztahy s veřejností Amy Prennerová pro Mirror

Bílá jako barva nevinnosti

Podle ní si navíc Meghan pro svůj velký den zvolila záměrně bílé oblečení, aby nepůsobila tolik jako »záporačka«. „Meghanino rozhodnutí obléknout si na Valentýna bílou není náhodné. Naopak, posiluje její snahu o pozitivní obraz v médiích. Harry, který je oblečený v černém, naopak ustupuje do pozadí a nechává Meghan zářit. Je zajímavé, že na jednom ze snímků Harry drží ruku na zádech své ženy, což symbolizuje jeho lásku a ochranitelský postoj vůči rodině,“ hodnotila Prennerová. 

„Jejich řeč těla mluví jasně a říká toho mnohem víc, než by kdy dokázala slova. To, že se veřejně drží za ruce, zdůrazňuje jejich houževnatost a soudržnost,“ soudí expertka. 

Video
Video se připravuje ...

Forejt o novém dokumentu Netflixu o Harrym a Meghan: Ničí rodinná pouta na generaci dopředu Petr Macek

Fotogalerie
49 fotografií