O princezně Kate je dobře známo, že součástí jejího vzdělání je i hra na klavír. Opět to měla předvést o víkendu na finále Eurovize... Úvodní spot totiž obsahoval i krátký klip, ve kterém v elegantních šatech hraje na klavír kousek písně Stefania ukrajinské skupiny Kalush Orchestra, která loni vyhrála první místo.

Ačkoli všichni soutěžící podle pravidel musí zpívat živě, vystoupení Kate bylo natočené předem. Nahrávka měla vzniknout v jednom ze salonků windsorského hradu na začátku května.

Divákům z řad hudebníků se ale celá věc úplně nezdála... Princezna prý mačkala klávesy úplně jinde, než měla, a vypadalo to, že hru pouze předstírá. A to navíc ne příliš zdařile.

Video
Video se připravuje ...

Princezna Kate na finále Eurovize 2023 krátce zahrála na piáno. reprofoto YouTube / @Royal Reporter Lydia

Fanoušci to »nežerou«

„Nevím, kdo tohle potřebuje slyšet, ale Kate ve skutečnosti na klavír vůbec nehrála. Hrál někdo jiný. Ona a její tým to celé jenom předstírali. Její prsty nebyly na akordech a ti, kteří na klavír hrát umí, by mohli vyprávět,“ objevilo se na příklad na Twitteru.

„Způsob, jakým pokládala prsty na klávesy byl dost rozpačitý. Nejsem si ani jistý, zda věděla, co je houslový klíč a co basový,“ nešetřil princeznu z Walesu další.

Mnozí se pozastavili i nad tím, proč Kate do vystoupení vlastně nutili... „Spousta lidí z hudební branže je naštvaná. Jeden z mých kontaktů se ptá, proč ji neustále nutí do věcí, na které nemá schopnosti. Měla se držet rozzlobeně vypadajících fotek v luxusních kočárech,“ míní další.

Je možné, že na finále Eurovize zaúřadovala nervozita... Zda ale skutečně Kate stála za původní nahrávkou, anebo to byl někdo docela jiný, to ví jen princezna a její nejbližší.

Fotogalerie
74 fotografií