Neděle 1. října 2023
Svátek slaví Igor, zítra Olívie
Oblačno, déšť 21°C

William a Kate slaví 12. výročí svatby: Přestáli skandály, (údajné) nevěry i krize!

/
 • William a Kate slaví 12. výročí svatby: Přestáli skandály, (údajné) nevěry i krize!
  29. dubna 2023 ● 17:30

  29. dubna - to je datum výročí svatby prince z Walesu a jeho milované ženy. Ano, je to už neskutečných 12 let, co si své „ano“ řekl princ William (40) s půvabnou Kate Middletonovou (41). Za tu dobu se již mnohokrát spekulovalo, zda to mezi slavnými manželi náhodou neskřípe. Jak se vyvíjel jejich vztah a co vše museli překonat?

 • 1.

  Seznámení

  S princem Williamem se Kate Middletonová seznámila na Univerzitě v St Andrews. Následník britského trůnu si jí prý poprvé všiml, když předváděla oblečení na módní přehlídce. Není divu, že ho zaujala na první pohled - model totiž budoucí vévodkyně z Cambridge zvolila velice odvážný.

 • 2.

  Randění

  Jejich přátelský vztah postupem času přerostl ve vztah partnerský. Spolužáci z univerzity začali randit pravděpodobně v listopadu nebo prosinci 2003. V červnu 2005 odpromovali a zamilovanost z nich tehdy jenom sálala.

 • 3.

  Rozchod

  Přestože se zdálo, že je vše zalité sluncem, následovala studená sprcha v podobě jejich rozchodu. Oznámil ji 14. dubna 2007 britský deník The Sun, vzápětí ji potvrdilo i BBC. William a Kate svůj rozchod oznámili ve švýcarském Zermattu. Na to konto oficiální královské kruhy sdělily, že nadále nebudou komentovat princův osobní život. 

 • 4.

  Návrat

  Již v červnu 2007 se objevily první spekulace o obnovení jejich vztahu, když se bok po boku objevili na jednom večírku. V červenci se pak Kate zúčastnila koncertu pro zemřelou princeznu Dianu (†36) na stadionu ve Wembley. To, že se princ a jeho přítelkyně usmířili a obnovili svůj vztah, se definitivně potvrdilo v říjnu 2010, kdy se zasnoubili při návštěvě Keni.

 • 5.

  Formality

  Formálně byla Kate Middletonová představena veřejnosti 24. února 2011, tedy pouhé dva měsíce před svatbou, když spolu s princem Williamem navštívila ceremonii pojmenování lodi v Trearddur v severním Walesu. Poprvé tak oficiálně společně s Williamem vykonávala královské povinnosti.

 • 6.

  Zásnuby

  K velkému gestu se princ William odhodlal na romantické dovolené v Keni. Pár na své cestě zamířil k jezeru Rutundu, o kterém William rozhodl, že je ideálním místem pro tak výjimečný okamžik.

   

  Zarezervoval jim tam chatu a celý den spolu strávili rybolovem. Když se pak vrátili do chaty, princ před Kate poklekl a na prst jí navlékl zásnubní prsten se safíry, který kdysi patřil jeho zesnulé matce princezně Dianě. Britská královská rodina jejich zásnuby oficiálně oznámila 16. listopadu 2010.

 • 7.

  Svatba

  Sňatek se konal v pátek 29. dubna 2011, podle plánu pod záštitou královské rodiny a Anglikánské církve v opatství Westminster. Svědkem prince Williama byl jeho mladší bratr Harry, svědkyní Kate byla její mladší sestra Pippa. Obřadu i následné oslavy se účastnila celá řada slavných osobností i těch, co se pyšní modrou krví.

 • 8.

  První dítě

  Ostře sledovanému páru se 22. července 2013 narodil syn George Alexander Louis (dnes již 9), který obdržel jako rodilý člen královské rodiny a budoucí následník trůnu titul „princ“ a přídomek „z Cambridge“ podle titulu svých rodičů. Poté, co se stal králem Karel III., získali Will a Kate titul princ a princezna z Walesu. A stejný přídomek mají tak i jejich děti. 

 • 9.

  Druhé dítě

  8. září 2014 oznámil Clarence House, že tehdejší vévodkyně z Cambridge (dnes pricnezna z Walesu)  očekává druhého potomka. To přišlo na svět 2. května 2015. Tentokrát to byla holčička, která dostala jméno Charlotte Elizabeth Diana (7). 

 • 10.

  Třetí dítě

  Dne 23. dubna 2018 se mohli Kate s Williamem radovat ze třetího dítka. Tím je jejich druhý syn, Louis Arthur Charles (5).
 • 11.

  Idylka

  ...a slovy klasika, dál už jenom samá pozitiva a sociální jistoty. Královský pár je radost sledovat jak v soukromí, tak na pracovních akcích: vždy jsou dobře naladění, usměvaví, přátelští a na sociálních sítích se ani neváhají podělit o krásné rodinné fotky.
 • 12.

  Krize?

  Samozřejmě i v případě Willama a Kate se tu a tam objeví v médiích zkazky o jejich manželských neshodách a krizích, k nimž stačí jenom málo. V prosinci 2019 se během rozhovoru v BBC stalo něco podivného - když Kate a William seděli vedle sebe a vévoda sáhl své manželce něžně na rameno, ona prudce ucukla. Prý to bylo jasné znamení, že to mezi nimi neklape tak, jak by mělo.

 • 13.

  Opora

  Jisté však je, že je Kate velkou Williamovou oporou. Byla to ostatně ona, kdo po pohřbu Williamova dědečka prince Philipa (†99) umožnil soukromý rozhovor svému muži a princi Harrymu, s nímž je královská rodina od Megxitu, a především od šokujícího rozhovoru u Oprah Winfreyové, na kordy. (Ostatně ani za rakví nekráčeli vedle sebe.) Zapředla s Harrym do řeči a pak se diskrétně vzdálila, aby měli bratři chvíli jenom pro sebe...

 • 14.

  Smrt královny

  Oporou byla Kate Williamovi také poté, co mu zemřela babička, královna Alžběta II. Nechala svého muže, aby se s ní jel rozloučit, dokud byl ještě čas. Sama zůstala doma s dětmi a byla to právě ona, kdo jim sdělil smutnou zprávu, že Alžběta již není naživu.

   

  Úmrtí panovnice a nástup Karla III. pro rodinu navíc znamenaly i mnohé změny. Kromě již zmíněné změny titulu se museli také přestěhovat. Na jejich bedra padla také větší dávka královských povinností a celkově se na ně upírá o mnoho víc pozornosti, když je z Williama nyní přímý dědic trůnu. 

 • 15.

  Údajná nevěra

  Kate vše zvládá s přehledem, ovšem William jí za to zrovna hezky neoplácí, pokud je pravda, co se říká. Na jaře tohoto roku vyšla najevo údajná nevěra prince Williama. Začít si měl prý s bývalou modelkou Sarah Rose Hanburyovou (38), kterou navíc s Kate pojí přátelství. Nebo spíše pojilo?

 • 16.

  12. výročí

  Zdá se ale, že mráčky byly buď zažehnány, nebo na nebi vůbec nebyly, a jednalo se jen o spekulace. Kate s Williamem jsou stále spolu a vypadá to, že se stále milují. Proč by také jinak zveřejňovali společný snímek s jednoduchým popiskem: „12 let“. Tolik let už jsou svoji... A moc jim to sluší.

 • 17.

  Galerie

  Jak půjde dál čas s dvojicí, která letos slaví takzvanou „hedvábnou svatbu“, ukáže až čas. Zda skutečně dojde na další miminko, o kterém Kate již na veřejnosti několikrát hovořila, anebo ne.

  VIDEO: Svatba prince Williama a Kate MiddletonEMBED_OFF

  Fotogalerie
  122 fotografií

Články odjinud
Video se připravuje ...

Dnešní horoskopy