Během korunovačního víkendu se na britskou královskou rodinu soustředila pozornost skoro celého světa. Jednoho člena ale mezi nově korunovanými panovníky, elegantní Kate (41), nezdárným Harrym (38) a roztomilým Louisem  (5), veřejnost tak trochu přehlédla. Byla jím princezna Charlotte! Ta si přitom podle americké sloupkařky Angely Mollardové (52) navzdory svému nízkému věku vedla naprosto skvěle. 

Mollardová se královské rodině věnuje dlouhodobě a moc dobře tak zná chování všech jejích jednotlivých členů. I proto je přesvědčená, že je malá Charlotte vlastně takovou „tajnou zbraní“ britské monarchie. 

Malá princezna se totiž po celou dobu oslav chovala jako naprostý profík. Na veřejnosti působila důstojně, klidně a nedávala najevo žádnou nervozitu. Během proslovu svého otce na počest dědečka Karla III. (74) si pro sebe odříkávala otcova slova, která zjevně už dobře znala. 

„Je jí teprve osm let, je náhradnicí a neočekává se, že by kdy usedla na trůn... A i tak se princezna Charlotte ukázala jako tajná zbraň královské rodiny,“ soudí Mollardová a s ní i mnozí další. 

Charlotte je aktuálně třetí v pořadí na britský trůn. „Zatím si užívá dětství, ale pokud se podle očekávání ukáže, že má pracovní morálku a vyřídilku princezny Anne, spolu se stylem a elegancí její matky a babičky, královská rodina se dočká skutečného požehnání,“ soudí slavná komentátorka.

Video
Video se připravuje ...

Korunovace královskýma očima: Rozjařená Charlotte i Kate 

Fotogalerie
182 fotografií