Paul Burrell pro The Sun zavzpomínal na časy, kdy byli princové ještě malí. Rozdílný přístup k Williamovi a Harrymu byl prý už tehdy víc než patrný. „Když se ohlédnu zpátky, myslím, že jsem už tehdy zachytil projevy té dynamiky,“ prohlásil s odkazem na současné konflikty mezi bratry. 

„Jednou jsem zažil, jak chůva dala Williamovi k snídani tři párky a Harrymu jenom dva. Harry se podíval na svůj talíř a zeptal se: ,Jak to, že on dostal tři a já jenom dva?'“ vzpomíná. 

Odpověď chůvy pak přišla jako ledová sprcha. „William to potřebuje víc než ty. Jednou z něj bude král,“ měla tehdy Harryho zpražit. „Harry byl zticha a přešel to, ale přesně s takovými věcmi se musel vypořádávat. Dokonce i ve vlastním domově,“ popsal Burrell. 

Jindy zase princezna Diana prosila Charlese (74), aby Harryho neposílali na studia do Etonu, kam už chodil William. Bohužel, její prosba nebyla vyslyšena a Harry putoval do stejné školy, jako jeho bratr. Výsledkem pochopitelně bylo neustálé poměřování ze strany spolužáků i učitelů... 

„William byl chytřejší a navíc se jednou má stát králem. Jak s tím chcete soutěžit?“ vypíchl komorník. Harryho strategii už dnes dobře známe – stal se tím „zlobivým“ a hlasitým dítětem, které se snažilo získat si pozornost alespoň skrz průšvihy. Jak přiznává ve své knize, nevyhýbal se ani drogám.

Podle Burrella to bylo právě rozdílné zacházení už od dětství, co nakonec v Harrym zažehlo nevraživost vůči bratrovi a pocit křivdy, se kterým bojuje dodnes.

Ukazuje na to koneckonců už název jeho knihy Spare – tedy česky „náhradník“ nebo také „postradatelný“. Podle Burrella princ tyto pocity dost možná nikdy nepřekoná. Dočkáme se snad v budoucnu dalších naštvaných knih a seriálů?

Video
délka: 41:04.04
Video se připravuje ...

Blesk Podcast: Listování »ubrečenými« memoáry prince Harryho pdc, blp, Červený Chebotareva

Fotogalerie
132 fotografií