Princ Harry se nikdy netajil tím, že jej smrt maminky, princezny Diany (†36), velice zasáhla. Jednu dobu si od žalu pomáhal užíváním drog a pitím alkoholu, dnes, jak přiznal, už užívá drogy pouze lehké a „rekreační“. Není tomu ale tak dávno, co se rozhodl vyhledat pomoc média, prostřednictvím něhož se spojil se svou dávno zesnulou maminkou. To, že médium nelže, zjistil díky tomu, že zmínilo Dianino pobavení díky incidentu, k němuž došlo v jejich soukromí, a tudíž se o něm nemělo jinak jak dozvědět...

Zmiňovaný incident se odehrál v roce 2020, kdy se Harry a jeho manželka Meghan Markleová (41) rozhodli pokračovat v germánské tradici královské rodiny v otevírání dárků na Štědrý den, ne až ráno na Boží hod, jak je tomu zvykem za velkou louží. Meghan tehdy dala Harrymu darem ozdobu na vánoční stromeček ve tvaru královny Alžběty II. (†96), kterou koupila v místním obchodě. Harry ve své knize Spare (Náhradník) píše, že ozdobička měla tvar královnina obličeje do písmene T.

Princ ozdobu pověsil přímo na velký vánoční stromek v jejich kalifornském domě, jenže jejich syn Archie (3), v té době batole, běhal kolem - a podařilo se mu ozdobu shodit na zem a rozbít ji na kusy. Chlapeček se pak pokoušel lahví s vodou ozdobičku slepit, ale samozřejmě mu to nešlo. Harry, jenž střepy osobně zametl, po celou dobu cítil, že je něco... jinak. „Popadl jsem lopatku a zametl kousky, a po celou dobu jsem si říkal: To je divné...“ uvedl Harry ve své knize.

Video
Video se připravuje ...

Třaskavý dokument Harry a Meghan: další ukázky, další bouře Netflix, The Duke and Duchess of Sussex, idh

Vše se vyjasnilo až o něco později, když se na doporučení přátel šel poradit se ženou, která tvrdila, že má jisté „schopnosti“. Rusovlasý vévoda ze Sussexu kolem ženy údajně cítil energii a cítila to prý i ona z něj. „Vaše matka je s vámi... právě teď,“ řekla mu prý ona dáma a vzkázala mu, že je na něj Diana velice hrdá - a podporuje ho, protože „žije život, který ona nemohla“. „Žijete život, který pro vás vždycky chtěla,“ citovala žena slova bývalé manželky prince Charlese (74), jenž je dnes králem Karlem III. 

Harry ve svých memoárech píše, že v ten moment intenzivně cítil, že potřebuje důkaz, že je ona žena s duchem jeho maminky skutečně v kontaktu. Na to mystička reagovala slovy: „Vaše matka říká... něco o vánoční ozdobě. Maminčině? Nebo babiččině? Spadlo to? Rozbilo se to? Archie se to pokusil opravit. Tvoje matka říká, že se tomu trochu zasmála.“ V tu chvíli prý Harry pochopil, že ten zvláštní pocit, co měl při uklízení střepů, měl svůj důvod. „Byla tam,“ uzavřel Harry.

Jak se zdá, Harry po své matce podědil víru v nadpřirozeno. Širokou veřejností milovaná Lady Diana totiž kladla velký důraz na média, jasnovidce a další různé duchovní průvodce, pravidelně s nimi konzultovala svá rozhodnutí. Tento důkaz by jistě přesvědčil i sebevětšího skeptika, že byla ona dáma skutečně ve spojení se záhrobím...

Fotogalerie
66 fotografií