Zatímco mužské osazenstvo královské rodiny za rakví s ostatky panovnice ve středu odpoledne kráčelo, jejich manželky cestovaly autem. Mladší členky královské rodiny navíc dělaly společnost těm starším - Kate Middletonová (40) tak usedla do vozu s manželkou krále Karla III. (73) Camillou (74), Meghan Markleová (41) byla určena jako doprovod hraběnky Sophie (57), manželky prince Edwarda (58). Ke svým drahým polovičkám se všechny ženy připojily až ve Westminsteru, kdy odhalily světu dojemný detail.

Jak Kate, tak i Meghan zdobily perlové náušnice, co pro obě měly velký význam. Kate zdobily šperky princezně Dianě (†36), které milovaná lady Di dostala před svatbou s princem Charlesem. A jedná se o gesto velmi symbolické, protože po smrti královny získala vévodkyně z Cambridge též titul princezny z Walesu, který užívala právě její zesnulá tchyně.

Kromě toho ji na rozloučení zdobila i perlová brož. Tu si Kate podle všeho schovávala na speciální příležitosti, byla s ní viděna zatím jenom jednou, na královské návštěvě Belgie v roce 2017.

Video
délka: 01:22:04.36
Video se připravuje ...

Smuteční průvod doprovodil ostatky Alžběty II.: Sledovali jsme s královským expertem Forejtem! Petr Macek, Lukáš Červený

Meghan měla na sobě zase pár perlových náušnic, které spolu s perlovým náhrdelníkem v sadě dostala od Alžběty II. (✝96) již v roce 2018. Zmínila se o tom během neslavného interview s moderátorkou Oprah Winfreyovou (68). Patrně taková pozornost přišla ve chvílích, kdy si zrovna výjimečně nestěžovala na život ve zlaté klícce, rasismus nebo nedostatek pozornosti... „To ráno jsme spolu snídaly a ona mi je dala. Je to krásný dárek. Opravdu jsem milovala být v její společnosti,“ popisovala s nadšením štědrost královny někdejší hvězdička seriálu Kravaťáci.

Vynesla je však při velmi smutné příležitosti. V Anglii je to však součástí procesu truchlení, perlám se prý často říká „smuteční šperky“ a jsou považovány za symbol slz. V královské rodině jsou tak brány už od dob vlády královny Viktorie. Ta po smrti svého manžela, prince Alberta nosila výhradně černé šaty, a jediné šperky, kterými se zdobila, byly buď černé... anebo právě perlové.

Zemřela královna Alžběta II.
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Refresh
Datum:
Zobrazit další dny
 
5:26
20. 9. 2022

Královna Alžběta II. strávila na trůně 70 let a dožila se 96 let a zdálo se, že její vláda nikdy neskončí a že ona sama je nesmrtelná. Její úmrtí ale připomnělo lidem v Británii i po celém světě, že smrtelnosti a nevyhnutelnému toku času nedokáže vzdorovat nikdo, ani monarcha, napsala agentura AP.

Mnozí Britové se teď obracejí na terapeuty nebo psychology a popisují jim, že smrt královny v nich znovu probudila zármutek nad vlastními blízkými, o které přišli už dříve.

 
5:23
20. 9. 2022

Královská rodina sdílela fotografii a dojemná slova na rozloučenou pro zesnulou královnu.
„Kéž ti zástupy andělské zpívají ke tvému odpočinku. V láskyplné vzpomínce na Její veličenstvo královnu,“ stojí v příspěvku.

 
5:19
20. 9. 2022

Dobré ráno, také dnes Vám budeme přinášet informace z Velké Británie, která se vzpamatovává z odchodu své královny Alžběty II.

Fotogalerie
126 fotografií