Oblíbený britský pár tento týden zavítal do slunného Karibiku, informoval server DailyMail. Při cestách nemohli vynechat vyhlášené rybí trhy, které jsou základem karibské gastronomie. Při zastávce na ostrově Abaco Kate ochutnala místní pochoutku conch pistol, jenž má dle místních stejný účinek jako viagra. Prý se jedná o genitál lastury. Když vévodkyně strčila smaženou pochoutku do úst, vysloužila si potlesk přihlížejících davů.

„Jsem trochu odvážnější než William,“ žertovala před fotografy. Přestože Kate na trh dorazila v růžových šatech luxusní značky Rixo, nebála se pomoct s přípravou další bahamské pochoutky – salátu ze škeblí.

Devětatřicetiletá majitelka stánku Jade Adderleyová si vzácnou výpomoc chválila: „Chtěla bych, aby tu zůstala a pomáhala mi s prací na trhu.“ William se v mezi čase přesunul do baru, kde popíjel další regionální specialitu – kokosový džus s kondenzovaným mlékem.

V dalším pouličním stánku pár ještě ochutnal humrový salát a pak se přesunul pozdravit místní obyvatele. Vévoda a vévodkyně si potřásli rukou se zástupci ostrova a promluvili si s nimi o následcích hurikánu, který před třemi lety zdevastoval místní infrastrukturu a vyžádal si několik desítek obětí.

Jeden ze zástupců poděkoval za štědrou pomoc, kterou Velká Británie v roce 2019 Bahamám poskytla. „Všichni obyvatelé Abaku se těší z dlouholetého přátelství s Velkou Británií,“ dodal.

 

Video
délka: 03:27.76
Video se připravuje ...

Tři královské nevěsty a jejich róby. Která byla nejdražší? Videohub

Fotogalerie
26 fotografií