Dotčeného a po rozhovoru s Oprah Winfreyovou rozhněvaného prince Charlese (72) se jeho syn Harry snažil obměkčit velmi osobním dopisem, který si připravil na první setkání tváří v tvář s otcem po více než roce života v zámoří.

Královský zdroj serveru Mirror vysvětlil, že Harry se v dopise snažil tátovi osvětlit své důvody pro odchod z řad seniorních členů královské rodiny neboli nechvalně známý Megxit, a zároveň v něm Charlese ujistil, že i navzdory tomuto kontroverznímu kroku nadále „respektuje instituci“. Harry byl k sepsání dopisu přinucen, jelikož s ním otec dlouhé měsíce nechtěl komunikovat, dodal zdroj.

Zda Harry předal tátovi psaníčko před sobotním pohřbem prince Philipa, nebo po jeho skončení, nebo si to nakonec rozmyslel a nechal ho v šuplíku, není jasné. Po zádušní mši si ale podle některých královských zdrojů oba šlechticové a třetí do party Charlesův nejstarší a v bratra stejně zklamaný syn princ William (39) měli dvě hodiny povídat na horním nádvoří hradu Windsor o nastalých událostech, katastrofickém rozhovoru s Oprah a přetrvávajícím napětí mezi nimi.

VIDEO: Harryho a Williama na pohřbu prince Philipa (†99) odděloval bratranec

Video
délka: 00:46.40

Harryho a Williama na pohřbu prince Philipa (†99) odděloval bratranec reuters

Fotogalerie
115 fotografií