Popichování a menší hádky se jim nevyhnuly ani během posledních měsíců, které kvůli koronavirové pandemii trávili v izolaci na hradě Windsor. Jednu takovou šarvátku omylem vyslechl jejich nejmenovaný asistent, který se teď svěřil britským médiím. „Ach, zavři už klapačku, ty hloupá ženo,“ vmetl prý při jedné příležitosti vévoda z Edinburghu choti do obličeje. A ona? Tento slovní políček mu vrátila s ještě větší razancí: „Nejsem žádná hlupačka, jsem královna!“

Na windsorském panství byli manželé s asi dvacítkou zaměstnanců, kteří se o ně starali. „Často se mezi sebou takhle hašteřili, bylo to roztomilé, ale nikdo by něco takového od nich nečekal,“ popsal jeden z nich.

Tady ještě byli šťastní...

Pár hodin před tím, než dala královna svému milovanému choti poslední sbohem, zveřejnila jejich společnou fotku. Pochází z doby, kdy ještě byli šťastní.

Snímek usmívajících se manželů sedících v trávě pořídila Sophie, hraběnka z Wessexu (56) v roce 2003 na vrcholu Coyles of Muick ve skotském národním parku Cairngorms. Zachycuje jejich cestu na 500 metrů vysoký kopec nedaleko města Ballater. Tohle místo Alžběta II. milovala, i proto svého pejska corgiho pojmenovala Muick.

Rok 2003: Alžběta II. a princ Philip
Autor: Profimedia.cz

VIDEO: Osamocená Alžběta a rozesazená rodina: Pohřeb prince Philipa v kapli sv. Jiří

Video
délka: 01:25.28

Osamocená Alžběta a rozesazená rodina: Pohřeb prince Philipa v kapli sv. Jiří reuters

Fotogalerie
87 fotografií