Ryšavý princ krátce po svém návratu do vlasti, kterou od loňského megxitu nenavštívil, uctil památku tragicky zemřelého prince Philipa. Oproti rodinným členům nevlastní sociální sítě, text zveřejnil na stránce nadace Archewell.

„Můj dědeček byl ztělesněním služby, cti a skvělého humoru. Byl svůj velmi autentickým způsobem, s ostrým vtipem a díky osobnímu kouzlu si dokázal udržet pozornost v každé místnosti. A také proto, že jste nikdy netušili, co prohlásí příště,“ narážel Harry na Philipovy nečekané a velmi často nekorektní poznámky.

Harry také připomněl Philipův význam pro královnu Alžbětu (94) a jeho službu monarchii. Ve vyjádření zavzpomínal i na dědečkovo kuchařské nadání a nazval ho mistrem grilovaček. „Byl legendou ve škádlení a drzý až do samého konce,“ dodal šlechtic s vědomím, že na ně Philip s pivem v ruce hledí a žene je zpátky do práce.

Vzpomínku na dědečka Harry podepsal latinským souslovím Per Mare, Per Terram (Na moři i na zemi), tedy heslem britské námořní pěchoty, ve které Philip i Harry s odstupem mnoha desetiletí sloužili, připomíná BBC News.

Jen chvíle před Harryho vyjádřením vzdal princ William (38) zesnulému monarchovi poctu na sociálních sítích a oficiálních webových stránkách královské rodiny. V prohlášení poděkoval dědečkovi za služby i za to, jak laskavě se choval k jeho manželce Kate Middletonové (39).

VIDEO: Harry a Meghan: Nejzásadnější okamžiky ostře sledovaného páru

Video
délka: 06:40.40

Harry a Meghan: Nejzásadnější okamžiky ostře sledovaného páru Mall.tv

Fotogalerie
79 fotografií