Stanice BBC One a BBC Two zasvětily páteční večerní vysílání programům o princi Philipovi - a jejich sledovanost se propadla, jak diváci vypnuli televizi úplně, anebo přepnuli na Channel 4, který vysílal dokumentární sérii Televize vás vidí.

Podle interního záznamu BBC, který měli novináři Guardianu možnost vidět, dostala televize během víkendu bezprecedentní počet diváckých stížností. Zdá se, že vysílání věnované princi Philipovi vyvolalo jednu z nejvíce negativních reakcí, s jakými se programy BBC kdy setkaly.

Během několika hodin po úmrtí prince Philipa byl počet stížností tak velký, že BBC na své stránky vložila formulář, který měl divácké připomínky urychlit. Krom rozsahu vysílání věnovaného Philipovi BBC dostala také stížnosti na to, že moderátoři neměli dostatečně smuteční šaty - a 116 lidí si stěžovalo, že BBC lidem příliš usnadnila možnost si stěžovat.

Dosud nejvyšší počet stížností - asi 63.000 - BBC zaznamenala v roce 2005 po odvysílání muzikálu Jerry Springer: The Opera, který vyvolal vlnu kritiky křesťanských skupin. BBC odmítla uniklé víkendové údaje komentovat s tím, že ve čtvrtek vydá formální vyjádření.

VIDEO: Zemřel princ Philip (†99), manžel britské královny Alžběty II. (94): Jaký byl jeho život?

Video
délka: 07:08.42

Zemřel princ Philip (†99), manžel britské královny Alžběty II. (94): Jaký byl jeho život? Mall.tv

Fotogalerie
56 fotografií