Je téměř tradicí, že se každý rok před vánočními svátky pochlubí členové britské královské rodiny se svým oficiálním portrétem. Tentokrát jej pořídil fotograf Matt Porteous v Anmer Hallu, tedy v jejich residenci v Norfolku, ve východní Anglii. Povedená fotografie vznikla podle všeho během letošního podzimu a princ William (38) se svou manželkou Kate (38) a třemi rozkošnými potomky, princi Louisem (2) a Georgem (7), a princeznou Charlotte (5), na něm pózují naprosto civilně, oblečeni do obyčejných, nijak výrazně barevných svetrů, před hromadou dřeva.

„Vévoda a vévodkyně jsou nadšení, že se s vámi mohou podělit o nový snímek své rodiny, který bude na jejich letošním vánočním přání,“ píše se na instagramovém účtu Kesington Royal, kde se 16. prosince fotografie objevila, a během dvanácti hodin nasbírala více než 1,3 milionů „lajků“. Příznivci anglické vladařské rodiny se na sociální síti nad královskými potomky vysloveně rozplývali. „Charlotte vypadá přesně jako královna!“ podotýkali někteří. „Louis mi připomíná otce Kate Middletonové. A George je celý po babičce Dianě,“ všímali si další výrazných rodinných rysů, co děti Williama a Kate – alespoň podle nich – podědily po svých příbuzných.

S portrétem na vánoční pohlednici se pochlubil také princ Charles (72) s manželkou Camillou (73), vévodkyní z Cornwallu. Jejich oficiální fotografie však byla pořízená již v létě letošního roku, a to v Birkhallu ve skotském Aberdeenshiru. Syn královny Alžběty II. (94) na něm sedí společně se svou paní v zahradě plné květin, a zatímco druhá žena budoucího následníka trůnu se dívá přímo do kamery, Charles zamilovaně a s širokým úsměvem (ostatně říká se, že po svém otci, devětadevadesátiletém princi Philipovi, podědil obrovský smysl pro humor) hledí na svou paní. Na vánoční pohlednici britské vladařky se prozatím čeká, nicméně… který ze snímků se vám líbí více?

VIDEO: Královská rodina děkuje zdravotníkům

Video
délka: 04:56.67

Královská rodina děkuje zdravotníkům Instagram Kensington Royals

Fotogalerie
109 fotografií