V roce 1995 už bylo Dianino manželství s princem Charlesem (72) jen pár měsíců po rozvodu. Příčinou jeho krachu byl především Charlesův poměr s Camillou Parker Bowlesovou (73).

Dianin rozhovor pro BBC Panorama si tedy řada lidí vysvětlila jako zoufalý pokus podváděné ženy o pomstu. Pravda je ale možná úplně jiná. Dianin bratr Charles Spencer (56) nyní Bashira obvinil, že jeho sestru do rozhovoru dotlačil pomocí lží a zfalšovaných dokumentů.

Bashir si údajně pořídil falešné bankovní výpisy, ze kterých se zdálo, že kdosi z Dianina služebnictva prodává její soukromé informace médiím. Diana, která se k smrti bála špehů, se proto rozhodla všechno špinavé prádlo radši vyprat sama. 

VIDEO: Svatba Diany a prince Charlese

Video
délka: 10:00.04

Svatba Diany a prince Charlese YouTube

Stanice BBC v reakci na Spencerovo obvinění spustila interní vyšetřování. Povede ho jeden z nejzkušenějších bývalých soudců a někdejší člen nejvyššího soudu Lord Dyson. Dianin starší syn princ William (38) tento krok uvítal. „Snad to pomůže odhalit pravdu,“ doufá.

BBC již údajně objevila rukou psaný vzkaz od samotné Diany, v němž stojí, že se Bashir nedopustil žádných nepravostí. Odmítla jej ale ukázat veřejnosti. To pochopitelně vyvolalo řadu pochybností. „Je opravdu fascinující, že se ten vzkaz zázračně objevil právě teď. Zvlášť když vezmeme v úvahu, že se celá kauza točí kolem padělků,“ poznamenal britský novinář Andy Webb.

Diana toho Bashirovi řekla víc, než možná zamýšlela. Rozpovídala se o svých dětech, boji s depresemi a bulimií i o Charlesově poměru s Camillou. „V manželství jsme byli tři, takže tam bylo trochu přeplněno,“ řekla tehdy. Také naznačila, že ji královská rodina nikdy úplně nepřijala. V Buckinghamském paláci z toho samozřejmě radost neměli.

VIDEO: 50 věcí v životě princezny Diany, které nás fascinují dodnes

Video
délka: 04:15.02

50 věcí v životě princezny Diany, které nás fascinují dodnes Profimedia

Fotogalerie
56 fotografií