Není tajemstvím, že Kate Middletonová, manželka prince Williama, následníka anglického trůnu, patří mezi velké podporovatele skautingu – ostatně i dvě z jejích dětí, syn George (7) a dcerka Charlotte (5), do skauta pravidelně docházejí. Jejich babička, tedy královna Alžběta II. (94), je patronkou skautů od roku 1952, a vévoda z Kentu, čili princ Edward (84), je prezidentem skautské asociace od roku 1975. „Skautský étos odhodlání a snahy poskytovat pomocnou ruku všude tam, kde je to potřeba, rezonuje napříč generacemi, a proto budu s potěšením spolupracovat s vévodkyní z Cambridge na pokračování tohoto odkazu,“ nechal se slyšet bratranec anglické vladařky.

Společně s Kate pak princ Edward navštívil jeden z londýnských oddílů, které jsou stále činné i teď, v době pandemie viru covid-19. Ke skautským schůzkám docházelo i během karantény, nejprve prý online, tedy prostřednictvím internetu, nyní se menší děti stýkají už i osobně. Kate se prý velice zajímala o to, jak se skauti potýkají se současnou koronavirovou krizí, a jak řeší volnočasové aktivity, které jsou nyní notně omezeny. Osobně také poděkovala všem dobrovolníkům, kteří pomohli v těchto nelehkých časech podpořit morálku více než 500 000 mladých lidí a jejich rodin po dobu, co byli uzavřeni ve svých domovech.

VIDEO: Královská rodina děkuje zdravotníkům

Video
délka: 04:56.67

Královská rodina děkuje zdravotníkům Instagram Kensington Royals

Kate zavítala na schůzku 12. skupiny Northolt Scout Group, oddílu Cub and Beaver (což česky znamená „mláďata a bobři“), a namísto formálního oblečení zvolila velice civilní, ležérní oděv. Ostatně k opékání mashmallow se mnohem více hodila obyčejná modrá košile s šátkem, vesta a „bagančata“ na nohou. Kromě toho s malými skauty vyráběla také pohlednice, co zamířily do nedalekého pečovatelského domu pro seniory, a papírové vrtulníčky. Rouškou se kryla jenom po dobu nezbytnou, v přírodě a mezi dětmi si ji z tváře klidně stáhla, a odhalila tak neskutečně široký úsměv, co všem přítomným jistě dodal mnoho sil i v těchto náročných dobách…

VIDEO: Těm to sluší! Kate se ukázala na veřejnosti se všemi třemi dětmi

Video
délka: 00:55.24

Těm to sluší! Kate se ukázala na veřejnosti se všemi třemi dětmi @kensingtonroyal

Fotogalerie
135 fotografií