"Jsem si jistý, že královská rodina, která je tu s námi už velice dlouhou dobu, najde cestu vpřed... Domnívám se, že se ke mně celá země připojí s přáním všeho dobrého pro budoucnost (Harryho a Meghan)," řekl Johnson novinářům v Berlíně, kde se účastní konference o příměří v Libyi. Poprvé od svého sobotního prohlášení, v němž dala zelenou novému životnímu směru svého vnuka, se dnes na veřejnosti objevila královna Alžběta II. Poblíž svého sídla v Sandringhamu navštívila mši.

Princ Harry ani jeho žena nebudou podle dohody s královskou rodinou nadále užívat titulu královská výsost, nebudou plnit pracovní povinnosti plynoucí z příslušnosti ke královské rodině a nebudou placeni z veřejných prostředků. Zavázali se také, že státní pokladně vrátí prostředky ve výši 2,4 milionu liber (přes 70 milionů korun), které utratili za renovaci svého britského sídla Frogmore Cottage v hrabství Berkshire poblíž windsorského hradu. Za pronájem nemovitosti budou nyní platit komerční nájem.

Krok vévody a vévodkyně ze Sussexu dnes odsoudil otec Meghan, s nímž se však dcera dlouhodobě nestýká. V rozhovoru pro připravovaný dokument stanice Channel 5 Thomas Markle řekl, že ho Meghan zklamala a že by si měla uvědomit, že sňatkem s princem na sebe vzala i jisté závazky. Britská královská rodina je podle něj jednou z nejtrvalejších a nejvýznamnějších institucí vůbec. "Oni ji ničí, znehodnocují ji, zbavují ji lesku... Nevím, o co jim jde," citovala z rozhovoru agentura Reuters.

Fotogalerie
87 fotografií