Přípravy na křest nejmladšího člena královské rodiny jsou v plném proudu! Slavnostní ceremonie se uskuteční v sobotu na hradě Windsor. Zdá se, že princ Harry a Meghan Markleová si hrad ležící v hrabství Berkshire velice oblíbili. V květnu roku 2018 se na hradě v kapli sv. Jiří konala jejich svatba a nyní se tam uskuteční křtiny jejich prvního potomka Archieho Mountbattena-Windsora. Archie bude pokřtěn v menší soukromé kapli v areálu hradu, který již obýval Vilém I. Dobyvatel.

Rodiče Archieho se rozhodli, že jejich syn bude pokřtěn při malé soukromé recepci, která bude zahrnovat členy rodiny a pár nejbližších přátel. Harry a Meghan tak jdou proti zažitým zvyklostem. Na křtinách nebude přítomný tisk, což pobouřilo mnoho fanoušků vévodkyně a vévody ze Sussexu. „Tento krok je v rozporu s rozhodnutím vévody a vévodkyně z Cambridge, kteří nechali kamery, aby točily jejich děti při křtinách spolu s příchodem rodinných příslušníků a kmotrů, než se odebrali na soukromou recepci,“ uvedla reportérka Roya Nikkah pro Sunday Times.

Harry a Meghan doposud ani nezveřejnili jména kmotrů jejich syna. Královský pár dokonce odmítl i sdělit, kdo z přátel se zúčastní slavnostní ceremonie. Manželé odmítli zveřejnit jména svých přátel s tím, že se jedná o soukromé občany.

Spekuluje se však, že se ceremonie zúčastní Benita Littová, Meghanina kamarádka, a Marky Dyer, Harryho dlouhodobý kamarád. Potvrzeným hostem je zatím bratr prince Harryho William s manželkou Kate. Slavnosti se zúčastní i princ Charles s manželkou Camillou a oslavit křtiny svého jediného vnuka přiletěla i matka Meghan Doria Raglandová. Křtin se však kvůli jiným povinnostem nezúčastní královna Alžběta, která má již naplánovanou týdenní cestu po Skotsku.  

Větší otazník však visí nad tím, kdo se stane kmotry. Spekuluje se, že kmotrou Archieho by mohla být právě Benita Littová. Ostatně Meghan je podle Daily Mailu kmotrou obou jejích dcer. Nicméně britská média více sází na Jessicu Mulroneyovou, dlouholetou Meghaninu kamarádku, která sklidila kritiku na sociální síti Instagram. „Neberte kritiku od někoho, ke komu jsem si nepřišla pro radu,“ napsala Jessica na sociální síť. Její fanoušci okamžitě začali spekulovat, co tím myslela. Podle The Sun se někteří domnívají, že to znamenalo, že letí do Londýna, aby se zúčastnila křtin malého Archieho jakožto kmotra a odkazuje tím na trhlinu mezi Meghan a Kate. Svůj příspěvek však do půl hodiny smazala. Zůstává tak stále záhadou, zdali se právě ona stane kmotrou Archieho. Dlouho se také spekulovalo, že by to mohla být tenisová hvězda Serena Williamsová, ovšem ta to popřela při jednom rozhovoru s tím, že ten den pracuje.

Přesto, že Meghan a Harry jdou často proti tradicím britské královské rodiny, některým tradicím se vyhnout nemohou. Proto bude dvouměsíční Archie stejně tak jako jeho bratranci a sestřenice pokřtěn v bílém rouchu z jemné anglické krajky Honiton. Toto roucho nechala ušít královna Viktorie pro svou nejstarší dceru. Nejedná se však o původní roucho, ale o repliku, kterou ušila Angela Kelly na přání královny Alžběty. Archie bude pokřtěn vodou z řeky Jordán, tak jak je v královské rodině zvykem. Při obřadu bude zpívat pěvecký sbor kaple sv. Jiří, který zpíval i na svatbě rodičů Archieho. Po ceremonii se všichni odeberou do Zeleného salónku, kde se budou fotit. V tom samém salónku vznikly svatební fotografie Meghan a Harryho. Navíc v roce 1984 se tam slavily i jeho křtiny. 

 

Fotogalerie
78 fotografií