Když princové William a Harry vyrůstali, sotva si uvědomovali, jak náročná životní cesta plná pracovních povinností se před nimi jednoho dne otevře. Jejich matka, celý světem milovaná princezna Diana, se je snažila vést k tomu, aby zažívali ty nejobyčejnější věci: jezdili spolu autobusem, dávali si hamburgery u McDonalda… a díky tomu podle expertů na královskou rodinu dlouhou dobu Williamovi vůbec nedocházelo, že je modré krve.

V nové knize Andrewa Mortona o poměrech v královské rodině nazvané William and Catherine: Their Lives, Their Wedding (William a Catherine: Jejich životy, jejich svatba) se tvrdí, že si malý následník britského královského trůnu uvědomil až ve škole, že je „jiný“. Spolužáci i učitelé se k němu totiž chovali odlišně než k ostatním žákům.

Některé děti si ho dokonce neváhaly dobírat. „Při jedné příležitosti se ho spolužák údajně zeptal: ‚Neznáš náhodou královnu?‘ A William se na něj podíval a odpověděl: ‚Ty myslíš babičku?‘“ píše se v románu.

William a jeho manželka, vévodkyně Kate (37), se prý také rozhodli uchránit nevinnost prince George (5) co nejdéle a o důležitosti jeho postavení ho poučí až ve chvíli, kdy na to bude připravený. Přesto se dá tušit, že o svém titulu již něco málo ví: ve škole, kterou chlapeček navštěvuje, mu spolužáci přezdívají PG – zkratka pro oslovení ‚Princ George‘.

Trojnásobný otec William přesto velice často zdůrazňuje, že jejich životy za zavřenými dveřmi nejsou nikterak šokující nebo výjimečné. „Jsme vlastně velmi normální,“ prohlašuje budoucí král Anglie.

VIDEO: Dojemné záběry z dětství Williama a Harryho: Malí princové hrají na klavír. Rodiče Charles a Diana přihlížejí

Video
délka: 01:53.08

Malí princové hrají na klavír. Rodiče Charles a Diana přihlížejí Youtube.com

Fotogalerie
53 fotografií