V britských i amerických televizích se objevuje televizní formát, v němž skupina několika žen zapáleně diskutuje na jedno či více společenských témat. Tentokrát se v televizní show Loose Women (v překladu Volné ženy či také Prostopášné ženy) ale dámy Christine Lampardová (40), Jane Mooreová (56), a Saira Khanová (48) pořádně rozjely, když se k nim připojila i herečka Nadia Sawalhová (54) a zkritizovala vévodkyni Meghan.

„Já myslím, že už to dítě měla. Cítím se už trochu znuděně kvůli tomuhle divadelní řízení publicity. Vždyť my se neobjevíme u ní doma. Stačí, aby řekli: ‚Už se nám to dítě narodilo‘,“ uvedla totiž rozhořčeně s tím, že o narození dítěte prince Harryho (34) a jeho chotě má veřejnost právo vědět. Už jen proto, jak byla velkolepá jejich veselka loni v květnu.

„Investovali jsme do jejich love story. Zbožňovali jsme svatbu, a dokonce jsme za ni jako národ zaplatili. Jsou jisté věci, které zkrátka lidé chtějí vědět. A narození miminka je zkrátka jednou z nich,“ míní Nadia a naznačila tak, že Britové vlastně za královskou svatbu zaplatili. A skutečně – daňoví poplatníci ve Velké Británii se na výdajích podíleli. Z jejich kapes putovala údajně částka 24 milionů liber (693 milionů korun) na zajištění bezpečnosti při tak velké události. Jídlo, šaty, výzdobu a podobné věci ale hradila sama královská rodina.

Ovšem názor herečky na tajnosti kolem narození nejmladšího člena britské královské dynastie sdílela i další z žen - Saira Khanová . „Nejsme Američani a tohle není Amerika. My máme rádi naši královskou rodinu a naše královská rodina zase ví, jak se k nám chovat,“ rýpla si do vévodkyně ze Sussexu, která je původem z Ameriky a ještě do loňského května používala příjmení Markleová.

Fotogalerie: Fotky, které Meghan Markle nestihla…
136 fotografií

„Narodily se děti a my jsme se přivítali. My jsme veřejnost a my jsme lidé této země, a i když rozumíme tomu, že potřebují své soukromí a respektujeme to, ale mohli by nám už říct – narodilo se to, nebo ne?“ zlobila se Saira a její kolegyně přizvukovaly.

Na sociálních sítích to rovněž vře a leckdo dává ženám za pravdu v tom, že Meghan to už s napínáním dost přehání. Jedna věc je s oznámením čekat, až se o něm dozví nejprve nejbližší příbuzní a odmítnout fotky přímo v den porodu, ale několikadenní mlčení už je věc jiná. Ovšem najdou se i tací, kdo se za nastávající maminku postavili a naopak se ostře pustili do jejích samozvaných kritiček.

„Tak mě napadlo: možná že vévoda a vévodkyně si můžou sa**a dělat, co chtějí. Proč musí informovat Loosewomen, jestli už měli dítě?“ myslí si někteří uživatelé na twitteru a jiní jdou ještě dál. „Jdi do p**ele, Nadio, my jsme neplatili za svatbu, ale za bezpečnost. Tyhle staré rašple mě vytáčejí. Proč každý tak žárlí na Meghan? Je to vlastně smutné. Miluju královské miminko,“ vzkázala dokonce Britka Danielle.

VIDEO: Harry poprvé o dítěti s Meghan: Nejdůležitější slovo uvízlo v hrdle! 

Video
délka: 01:35.96

Harry poprvé o dítěti s Meghan: Nejdůležitější slovo uvízlo v hrdle! Reuters

Fotogalerie
53 fotografií