Ačkoliv je smrt Diany opředena řadou teorií a dohadů, pravdou zůstává, že osudnou jí byla autonehoda v srpnu 1997, kdy spolu s tehdejším přítelem Dodi Fayedem (†42) odjížděla z hotelu Ritz, začali ji pronásledovat fotografové. Dvojice jim chtěla ujet, ale řidič Henri Paul (41) v tunelu havaroval.

Nyní navíc o tragédii promluvil patolog, Dr Richard Shepherd, který odhalil to, jaká zranění přesně „královna lidských srdcí“ při srážce vlastně utrpěla. „Zranění Diany bylo velmi malé – ale na špatném místě,“ prozradil britskému Mailu.

„Její specifické zranění bylo tak vzácné, že mám dojem, že za celou svoji kariéru jsem další takové neviděl,“ vysvětlil s tím, že se jednalo o protrženou plicní tepnu, kvůli níž začala pomalu krvácet do hrudi. Po příjezdu ambulance se navenek zdálo, že je stabilizovaná, jelikož komunikovala. Jenže posléze se její stav rapidně zhoršoval. V sanitce ztratila vědomí a posléze byla v nemocnici prohlášena za mrtvou. 31. srpna 1997 se tak stal jejím dnem úmrtí.

Přitom údajně to nemuselo dojít tak daleko. Podle odborníka totiž stačila jen maličkost, aby princezna náraz přežila. Ovšem musela by být na zadním sedadle připoutána. „Pravděpodobně by se o dva dny později objevila na veřejnosti s monoklem a možná trochu popadající dech kvůli zlomeným žebrům a zlomené ruce dané do závěsu,“ dodává Shepherd pro Mail a z jeho slov mrazí. Zvlášť, když Diana po sobě tehdy zanechala dva malé syny – prince Williama (dnes 36) a Harryho (dnes 34).

VIDEO: 50 věcí v životě princezny Diany, které nás fascinují dodnes

Video
délka: 04:15.02

50 věcí v životě princezny Diany, které nás fascinují dodnes Profimedia

Fotogalerie
54 fotografií