Američanka, která se do královské rodiny přivdala letos v květnu a pod srdcem nosí prvního potomka, už několikrát ukázala, že na královský protokol zas tak nehledí. Na oficiální akci neměla pokrývku hlavy, jindy zase ukázala holé nohy bez punčoch. A podle všeho se nehodlá podřizovat ani ve věcech kolem jejího mateřství.

Ačkoliv její švagrová Kate své tři děti porodila v nemocnici St Mary’s Hospital, Meghan se tato představa nelíbí. Preferuje prý domácí porod v „bazénu vytvořeném v relaxačním prostředí“, jak tvrdí zdroj britského deníku The Sun. Jelikož je velmi moderní žena s feministickými názory, zastaralé tradice britské aristokracie jí zkrátka nejsou vhod.

Svoje dítě tak dokonce hodlá kojit i na veřejnosti. A tím její výstřelky zdaleka nekončí. Od Williamovy (36) manželky Kate se chce odlišit i v dalších otázkách výchovy potomků a péče o nich. Pokud by se jí narodil syn, rozhodně by ho prý nenutila nosit krátké kalhoty, v kterých už se mnohokrát na veřejnosti objevil princ George (5).

„Je přesvědčená, že její dítě nosit šortky rozhodně nebude. Důvod, proč princ George šortky nosí, je britská tradice,“ prozradil zdroj z paláce ohledně rozhodnutí chotě prince Harryho (34). Ta očividně dělá všechno pro to, aby se odlišila od Kate. Skoro to vypadá, jako by ji tím i nenápadně kritizovala, i když je v rodině oproti ní nováčkem. Vévodkyně z Cambridge už přece jen za sedm let od svatby nasbírala dost zkušeností, a tak ví, že bouřit se proti královně Alžbětě II. (92) se nevyplácí.

Ona sama tak proto nevystrkuje růžky a svého nejstaršího synka navléká do krátkých kalhot, ačkoliv to prý chlapeček nemá rád. „Kate musí oblékat samu sebe i naše děti. Musí najít rovnováhu mezi královskou tradicí, naším dědictvím a zvyky. Šortky jsou pro mladé chlapce a nohavice pro muže,“ hájil svou ženu už dřív William, který si jako budoucí král nesmí dovolit žádné vybočování z řady.

VIDEO: Na Wimbledonu působily Kate s Meghan jako velké kamarádky. Ve skutečnosti mezi nimi ale zuří boj!

Video
délka: 03:14

Kate a Meghan na Wimbledonu youtube

 

Fotogalerie
189 fotografií