I ve státech s vyspělou demokracií platí pravidla etikety, ctí se formální společenskou příležitostí i profesí leckdy diktovaný dress code. Panuje tu respekt k normám vkusu, i když diktát módní trendů, jak se mnozí stále domnívají, už dávno neplatí.

Nela Slováková: Igelitová halucinace

Nela Slováková: Igelitová halucinace

Kontroverzní hvězdička bulvárních společenských rubrik si živnost založila na provokativní erotické notě, jíž po svém dostála i kompletem košile a kalhot z průsvitného plastu, pod nímž bylo tělo v prádlovém body. Tento zapocený nevkus za údajné desetitisíce beze slov hovoří o deficitu kultivovanosti, o níž se může někdejší hvězdičce lechtivé reality show Hotel Paradise jen zdát.

5

Markéta Muzikářová: Toč kolotoč
Markéta Muzikářová: Toč kolotoč
Autor: Herminapress.cz

Markéta Muzikářová: Toč kolotoč

Známá houslistka formace In Flagranti skvěle ovládá svůj nástroj, ale ve stylu odívání, looku vůbec, je těžce out. Nejinak tomu je v případě topu, či spíše body s nohavičkou ze syntetické krajky, pancíře podprsenky s ramínky pod ním a na něj navazující sukní z transparentní, kamínky poseté látky. Výsledkem je symbol pouťového gusta nemající obdoby.

5

Kristýna Frejová: Selhání v černé
Kristýna Frejová: Selhání v černé
Autor: Herminapress.cz

Kristýna Frejová: Selhání v černé

Nepadnoucí, flekem puncovaná sukně z tuhého plátna vazby denimu, k ní hrubě pletený svetr a na něm patinou času poznamenaná motorkářská bunda. A kolem krku obtočený, stylově protichůdný, romantickými kvítky potištěný šátek s nevkusným lemem strojové imitace paličkované krajky. Odřené a nevyčištěné robustní boty v kontrastu s rudou, ženský glamour svět symbolizující rtěnkou tristní matrix uzavírají.

5

Tomáš Löbl: Ležérnost v mínusu
Tomáš Löbl: Ležérnost v mínusu
Autor: Herminapress.cz

Tomáš Löbl: Ležérnost v mínusu

Modely, jež leckdy (nejen) na premiérách muzikálů jejich protagonisté předvádějí, připomínají nedostatečně zvládnuté cvičení na téma kreativní formálnost. Což platí i pro oblekové kalhoty s vestou z hrubě tkaného materiálu s úporným akcentem štepu včetně poklopce. Jejich kombinace s basic trikem s krátkým rukávem je scestná i v případě, že se nejedná o formální večerní událost. Dřevěný závěs na krku stylistickou bezprizornost jen potvrzuje. Příliš nakrčené nohavice jsou v porovnání s tím pouhým detailem.

5

Klára Doležalová: Provinční gala

Klára Doležalová: Provinční gala

Rudá, slupkou černého transparentního šifonu opatřená róba má živůtek o něco delší, než by mohla mít. Kousek pod pasem nasazená krinolína by tak lépe vynikla. V ramenní kouli nabrané, do manžety stažené rukávky hodnocení body rovněž nepřidají. Model, v němž zavedená tvář zpravodajství TV Prima náchodskou soutěž Muž roku moderovala, je aktem provinčního gusta, které je pro zmíněnou akci příznačné.

4

Bára Mottlová: Cirkus na scéně

Bára Mottlová: Cirkus na scéně

Jako Miss Playboye se příliš neproslavila, ale na scéně se drží dál. „Chtěla jsem, aby mé šaty připomínaly pohádku. Na pohádku přece jdu,“ objasnila bulváru model, v němž přišla na gala premiéru muzikálu Čarodějka. Jako divadelní kostým kreace s asymetrickou tylovou sukní včetně monstrózních náušnic vypadala, ale s noblesou nic do činění neměla.

4-

Martin Zounar s přítelkyní: Vesničko má středisková

Martin Zounar s přítelkyní: Vesničko má středisková

Na Broadwayi se na premiéru muzikálu Wicked stejně jako na jiné inscenace chodí ve smokingu. Známý aktér řady TV seriálů dorazil na slavnostní uvedení české verze zmíněného kusu ve svetru. Fakt, že přijel rovnou z natáčení Seriálu Ordinace v růžové zahradě, ignoraci dress code neomlouvá. Kostýmkové šaty jeho milé by jako formální oděv s maximální tolerancí jakžtakž prošly, leč nevhodné tvrdě bílé sandály nikoli!

5

Fotogalerie
8 fotografií