Dress code party určovalo téma disko surfující na vlně osmdesátých, začátku devadesátých let. A dalo se předpokládat, že i tu se vyskytnou outfity, jež se v rámci nezvládnuté nadsázky a neschopnosti přizpůsobit diktovaný motiv současnosti, zvrtnou v maškarní kreaci. Což se také u pár hostů jako vždy a všude stalo a několik dam si spletlo disko s burleskou. O žádné velké panoptikum se však nejednalo.

Zmiňovaný luxusní obchod, jenž se za poměrně krátkou dobu stal místem nákupů tuzemské high society, českých miliardářů včetně premiéra Babiše a jeho ženy, kteří si tu na návštěvu prezidenta Trumpa v Bílém domě pořídili garderobu, požadavky zákazníků, jež se chtějí na večírku bavit a po pozornosti novinářů netouží, pokud možno ctil. Redaktoři společenských rubrik i na všech akcích všudypřítomné hvězdičky bulváru pozvaní nebyly.

Na této akci se zlatá mládež prolínala s byznysmeny, manželkami miliardářů, prestižními manažerkami. Osobnosti české módní scény včetně světové supermodelky Denisy Dvořákové nechyběly. Flitrové, s větším či menším vkusem zvolené modely převládaly. Jejich nositelky se staly chodícími stroboskopy ředícími čerň. Denisa Dvořáková i kreativní ředitelka Elle Lenka Kermes oblékly overaly z lehounké metalické látky a připomínaly chic kosmonautky, protagonistky glamour sci-fi. Modely ze stejného, alobal třetí generace připomínajícího materiálu od francouzské návrhářky Isabel Marantové zvolila i manželka známého spíkra a moderátora Monika Marešová či ředitelka soutěže Miss Slovensko Karolína Chomisteková.

Disco osmdesátky jistil legendární, v dané době populární DJ Skalka. Pouštěnými šlágry především rozvlnil boky žen čtyřicet plus. Některé si oddych v tanci nedopřály a vypadaly, že jsou na pokraji nirvány. Jistou, společensky dosti unavenou dámu, ředitelku nadnárodní firmy, číšníci kolem třetí ranní budili a galantně stěhovali do taxíku. I ona měla metalový outfit s na nohy ulitými, do půl stehen sahajícímu botami na jehle a dvě hodiny před rozbřeskem provokovala ke vzpomínce na legendární film Frederica Felliniho La dolce vita. Značkovou módou stvrzené carpe diem za úsvitu, chtělo by se podotknout.

Denisa Dvořáková: Disko smeč

Denisa Dvořáková: Disko smeč

Metalický overal s útlým v dekoltu hluboce vystřiženým živůtkem pokračující nařasenými kalhotami mrkvového střihu a na ně navazujícími pantofly na jehle ze stejného materiálu oslní. Módní, vysoký pas zdůrazňující punk ledvinka stylově hraje, ve stejné barvě se odehrávající šperky jsou patřičně nenápadné, jen ozdoba spoutávající ohon je zbytečná. Každopádně kreace elitní supermodelky i tak zadání party skvěle splnila.

Známka: 1+

  

Zora Hejdová: Nezvládnuté retro

Zora Hejdová: Nezvládnuté retro

Moderátorka ranního vysílání na TV Nova se zřejmě inspirovala Soukupovým snímkem Kamarád do deště, módou osmdesátých let, aniž by jim dala aranžmá současnosti. Výsledkem je patchworkem inspirovaná do pasu sahající bunda s předimenzovanými rameny v kombinaci se střihově členěnými džínsy od totality zvanými plísňáče. Kabelka propagované značky vzhledu batůžku je v outfitu ničím proti ničemu a zcela nevhodné, byť barevně konvenující lodičky plus náušnice tento matrix pečetí.

Známka: 4

Michael Kováčik a Aneta Vignerová: Skvělá fúze
 

Michael Kováčik a Aneta Vignerová: Skvělá fúze

Stříbřitá, z ramen hluboko spuštěná saténová košile podvlečená pod zavinovací tubu šatů bez ramínek z atraktivně reliéfního materiálu představuje interesantní, od většiny prezentovaných outfitů kreativně jedinečný model. Jeho autor, renomovaný návrhář Kováčik se s ním ve dvojici dokonale sladil. Roztřepené konce ustřižených nohavic nahrávají klubové ležérnosti, drahé boty a kožený křivák jsou zadání konvenující klasikou.

Známka: 1

Monika Marešová: Dobrá práce

Monika Marešová: Dobrá práce

K stálým klientům party pořádajícího multibrandového butiku patří i výdělky svého muže jištěná manželka vyhledávaného moderátora Leoše Mareše. Zlaté, střihově členěné minišaty s dominantní linií ramen a netopýřími pod loket sahajícími rukávy z dílny Isabele Marantové vhodně doplňuje hořčičná trendy ledvinka. Módní ponožkové boty na jehle jsou barevně svěžím akcentem, nemalé jmění představující šperky a hodinky decentním, přepych tiše puncujícím doprovodem.

Známka: 1

Ina Tina: Decibely elegance

Ina Tina: Decibely elegance

Bloggerka jejíž image značkou se stal čistokrevný chundelatý pes, kupodivu zůstala tzv. při zdi, i když disko téma k hravě extravagantním modelům přímo vybízí. Komplet dvouřadého saka plus širokých, na zem spadajících, s lodičkami splývajících kalhot představuje flitrovým topem se stojákem oživenou klasiku. Kabelka Fendi se neprosazuje a sametová obruč ve vlasech je působivou okrasou.

Známka: 1

 

Andrea Verešová: Tlak na pilu erotiky

Andrea Verešová: Tlak na pilu erotiky

Motiv disko party v duchu osmdesátek vyvolal tsunami metalických materiálů, opět trendy flitrů a sukní pod zadek. Výjimkou nebyla ani Andrea Verešová v minišaty suplujícím kabátku se sošnými ramenními vycpávkami a hlubokým dekoltem. Místo pásku sloužící ledvinka, robustní kotníkové boty i skryté černé šortky byly modelu dobrým protipólem. Jen ňadra velkoryse odhalující dekolt mohl být méně rozhalený. Na sex-appealu přitažlivé modelky by to neubralo a na prvoplánovosti svůdnosti ubralo.

Známka: 1-

Fotogalerie
7 fotografií