7. srpen 2020
Svátek slaví Lada, zítra Soběslav

Vnučka britské královny Alžběty II. se vdala! Byla to aristokratická paráda?

/
 • Vnučka britské královny Alžběty II. se vdala! Byla to aristokratická paráda?
  13. října 2018 ● 12:37

  V sídle dvaadevadesátileté panovnice Alžběty II., na zámku Windsor, je tento rok živo. Na jaře se v místní kapli sv. Jiří oženil v pořadí čtvrtý kandidát na trůn Spojeného království a ostatních zemí Commonwealthu, princ Harry s neurozenou Američankou Meghan Markle. A nyní se tu po půl roce konala svatba dalšího vnoučete královny, princezny Eugenie, jež si za manžela vzala manažera nočního klubu Jacka Brooksbanka, jenž rovněž není šlechticem. 

   

 • 1.

  Komentář

  Princezna z Yorku Eugenie, jež vystudovala anglickou literaturu s dějinami umění a pracuje v oboru, je sice občas považovaná za nekonvenční aristokratku, ale v případě svatebního roucha zvolila tradiční historií posvěcenou róbu s útlým vypasovaným živůtkem, dlouhým rukávem a opulentní naskládanou krinolínou od zn. Peter Pilotto, za níž stojí stejnojmenný návrhář rakousko-italské národnosti a Belgičan s peruánskými předky Christopher De Vos.

  U nás nijak známí pánové vybrali na šaty tuhé hedvábí s honosnou, ale nikoli nápadnou výšivkou. Soustředili se na nevěstinu šíji, linii ramen a v úžlabině ňader končící široký dekolt orámovali šálovým límcem. Závoj Eugenie vynechala a vystačila si s od babičky Alžběty II. půjčenou tiárou.

  Britská královna jako vždy zvolila pudrově pastelové tóny, v nichž se nesly šaty s reliéfním vzorem v lady délce kolem kolen, i přes ně oblečený, pro Její Veličenstvo rovněž typický hladký plášť a nezbytný klobouček. Lodičky neměly být tvrdě černé, ale od panovnice v tak vysokém věku se neočekává, že bude módní ikonou.

  Módní ikonou se (nejen) mezi šlechtou stala choť prince Williama, vévodkyně z Cambridge, Kate, která i tentokrát při volbě šatů hodných příležitosti i šlechtičny sáhla k oblíbené značce Alexander McQueen. Temně fuchsiový model dotáhla kloboukem od tvůrce Philipa Treacyho a hladkými lodičkami Prada.

  Tak trochu konkurenční švagrová Kate, vévodkyně ze Sussexu Meghan, se bezesporu oblékla bezchybně. Nechyběl klobouček ani rukavičky a outfit etiketě dvora, požadavku noblesní elegance dokonale vyhověl. Nicméně v královské modři, v níž se nesl komplet šatů a pláště od Givenchy, vypadala choť prince Harryho poněkud mdle.

  Pánové měli v drtivé většině žakety s tradičními pruhovanými kalhotami a lišili se jen vestami s vázankami. Bývalá supermodelka Naomi Campbell si spletla svatbu s pohřbem, naopak její mladá kolegyně z branže, britská bisexuální modelka a herečka Cara Delevigne zaujala kreativním společenským stylingem…

 • 2.

  Princezna z Yorku Eugenie

  Princezna z Yorku Eugenie
  Princezna z Yorku Eugenie
  Autor: archiv Blesku

  Princezna z Yorku Eugenie
  Nevěsta bez závoje
  Eugenie vsadila na tradiční, historií hájenou róbu s útlým živůtkem, dlouhými rukávy a grandiózní krinolínou z tuhého výšivkou zdobeného hedvábí. Model je od zn. Peter Pilotto a návrháři, jež pod ní tvoří, se soustředili na nevěstinu šíji, linii ramen a v úžlabině ňader končící široký dekolt orámovali šálovým límcem. Závoj součástí stylingu není, nevěsta si vystačila s od babičky Alžběty II. půjčenou tiárou.

 • 3.

  Její Veličenstvo Alžběta II.

  Její Veličenstvo Alžběta II.
  Její Veličenstvo Alžběta II.
  Autor: archiv Blesku

  Její Veličenstvo Alžběta II.
  Pastelová královna
  Jako vždy zvolila pudrově pastelové tóny, v nichž se nesly šaty s reliéfním vzorem v lady délce kolem kolen, i přes ně oblečený, pro Její Veličenstvo rovněž typický hladký plášť a nezbytný klobouček. Lodičky neměly být tvrdě černé, ale od panovnice v tak vysokém věku se neočekává, že bude módní ikonou.

 • 4.

  Vévodkyně Kate

  Vévodkyně Kate a princ William
  Vévodkyně Kate a princ William
  Autor: archiv Blesku

  Vévodkyně Kate
  Aristokratické podání
  Matka tří dětí a manželka prince Williama je ve velké Británii považována za módní ikonu a tomuto statusu dostála i na svatbě sestřenice svého muže, princezny Eugenie. Temně fuchsiový, s aranžmá látky rafinovaně pracující model od oblíbené zn. Alexander McQueen příležitosti skvěle dostojí, a to samé platí pro klobouk Philipa Treacyho a hladké lodičky Prada.

 • 5.

  Vévodkyně Meghan

  Vévodkyně Meghan
  Vévodkyně Meghan
  Autor: archiv Blesku

  Vévodkyně Meghan
  Mdlá noblesa
  Mediální konkurentka Kate a její švagrová Meghan se bezesporu oblékla bezchybně. Nechyběl klobouček ani rukavičky a outfit etiketě dvora, požadavku noblesní elegance dokonale vyhověl. Nicméně v královské modři, v níž se nesl komplet šatů a pláště od Givenchy vypadala choť prince Harryho poněkud nezáživně.

 • 6.

  Naomi Campbell

  Modelka Naomi Campbell
  Modelka Naomi Campbell
  Autor: archiv Blesku

  Naomi Campbell
  Pohřební zásek
  Legendární britská supermodelka devadesátých let, jíž bude za dva roky padesát, se ve Windsoru objevila v třásněmi zdobeném modelu z hrubě tkané, štrasovými kamínky vykládané látky, který by na jiné slávě spolu s kloboučkem bezesporu sklidil plný počet hvězd. Ale svatba se nese v případě ženských šatů ve znamení živých, ještě lépe něžně pastelových barev. Nikoli v černé, antracitové, byť v melíru s bílou. O barvě punčoch nemluvě.

 • 7.

  Cara Delevigne

  Modelka Cara Delevigne
  Modelka Cara Delevigne
  Autor: archiv Blesku

  Cara Delevigne
  Kreativní rebelie
  Žena v kalhotách je na královské svatbě tabu, ale tato lesbická modelka, herečka i zpěvačka, jejíž matka byla blízkou přítelkyní vévodkyně z Yorku Sarah Ferguson, si je však spolu s frakovým sakem doplněným stylovým cylindrem vzala. Kožený pás i košile s vázankou jsou tzv. odjinud, ale v outfitu působí dobře. Je to jiné, drzé, zajímavé a Cara tuto extravaganci typem a osobností unese.

 • 8.

  Robbie Williams a jeho ženy

  Robbie Williams a jeho ženy
  Robbie Williams a jeho ženy
  Autor: archiv Blesku

  Robbie Williams a jeho ženy
  Příkladná rodina
  Populární zpěvák, který je blízkým přítelem princezny Eugenie, zapomněl na jakoukoli extravaganci a jako většina jiných mužů měl žaket. Světlý kostýmek jeho ženy Aydy byl ve spojení s kloboučkem perfektní a totéž platí o outfitu Williamsovy matky, v němž střevíčky i helmička představují artefakt.

 • 9.

  Demi Moore

  Herečka Demi Moore
  Herečka Demi Moore
  Autor: archiv Blesku

  Demi Moore
  Vínová tsunami
  Na obřadu do Londýna dorazila i tato hollywoodská star, které by nikdo pětapadesát let nehádal. A nutno říci, že boduje i šaty v midi délce pod lýtko, jež plně zdůrazňují ženskou linii. Jedinečné lodičky barevně monotónní celek oživují, kabelka je krásná, jen té vínové je víc, než muselo být.

  Fotogalerie
  109 fotografií

Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy