Ina Tina a Liběna Rochová: Oděv jako artefakt

Grand designérka loňského roku, oděvní výtvarnice Liběna Rochová, zůstala u oblíbené černé, efektního minimalismu s prvkem nosného detailu a v rámci téma večera „Hlava v oblacích“ přidala její stylizovanou pokrývku. Tvář kolekcí Rochové, blogerka Ina, prezentovala Liběninu tvorbu aranžovanou, jako vždy jedinečnou kreací ze stávající kolekce pro podzim/zimu 2017/18.

Eva Che: Inspirativní jedinečnost

Rozvolněná tuba šatů suplujících dlouhou tuniku plus široké na střevíce spadající nohavice. Z ramen spuštěný křivák z lakované kůže. Slaměný širák, zahalený krk, obrovské kulaté brýle v kovové obrubě. A kabelka v podobě zářivě žlutého, černý monolit rozbíjejícího plastového banánu. Jedna z nejvýraznějších tuzemských blogerek a youtuberek má zcela osobitý styling, jenž její exotický vzhled sošná postava ještě umocní.

Tereza Maxová a Magdalena Frackowiak: První liga romantismu

Jedna z múz světových návrhářů devadesátých let pro svou nadaci vydražila na charitativní aukci Mercedes-Benz Prague Fashion Week přes jeden a půl milionu korun a na galavečer s ní spojený zvolila dlouhou šifonovou róbu, jejíž materiál, bílá barva i jemný potisk včetně účesu něžnosti nahrály. Punc romantiky měla i černá, s volány a průsvitem si geniálně pohrávající kreace polské supermodelky současnosti Frackowiak.

Video
délka: 04:36.18

Módní policie ulice: Chtějí se lišit. Ale umí to? Františka Čížková, Tereza Kühnelová, Petr Soukup

Adéla Banášová: Typem umocněná sofistikovanost 

V roli moderátorky předávání cen Českého lva letos vystřídala Lucii Výbornou a nutno říci, že se této úlohy zhostila s přirozenou noblesou, která vtip a graciózní sarkasmus nevylučuje. Celkovému dojmu napomohla i toaleta z návrhářského ateliéru CHATTY – na tělo ulitá róba z plihnoucí, u kotníků bohatě vlnící se látky s asymetrickým dekoltem a blyštivými, pastelovou duhu připomínajícími pruhy na živůtku.

Jana Zielinski: Brázda něžné jinakosti

Uznávaná kurátorka, spoluzakladatelka prestižního Designbloku, významná osobnost Cen Czech Grand Design si na jejich slavnostní předávání ve Stavovském divadle oblékla nadýchanou, důmyslně nabíranou, asymetricky aranžovanou kreaci s roztřepenými okraji látky a jemně rustikálním podtextem z dílny oděvní tvůrkyně Kateřiny Plamitzerové. Originální šperk a s nohou splývající střevíčky outfit skvěle dotáhly.

 

Jana Plodková: Noblesa v bílé

Českým lvem za výkon ve snímku Protektor před časem vyznamenaná herečka patřila k osobnostem, jež letos na pódiu Rudolfina ceny předávaly. Na tento okamžik zvolila róbu z butiku americké značky BCBGMAXAZRIA – do jemného zvonu rozvolněnou toaletu těžící z průstřihů v oblasti ramen kopírujících véčkový dekolt. Subtilní postava Jany minimalistickou notu umocnila, účes přidal romantice na grádech.

 

Zuzana Stráská s doprovodem: Glamour western současnosti

Prezentaci české oděvní scény sledovala i světovým modelingem protřelá modelka, jejíž kariéru odstartovalo vítězství v prestižní, idoly fashion tváří hledající soutěže Elite Model Look. Decentně romantické šaty doplněné koženou jupkou na zip v doprovodu jedinečných bot s něžně barevným akcentem kabelky zaslouží plný počet hvězd. A totéž platí pro fešácký pánský doprovod, který v rámci stylu ladí, což se mnohdy v páru nestává.

 

Klára Issová: Sexy vdova

Široký lodičkový výstřih, materiál charakteru vlny, jednoduchý střih, v pase podkasaná silueta, midi délka pod lýtko, která se na galavečeru udělování filmových cen Český lev příliš nevyskytla. Tsunami černé včetně dlouhých visacích náušnic. Křehká herečka pojala outfit velmi civilně, ale dress code se nezpronevěřila. Byla jako vždy osobitá, půvabně svá.

Kryštof Mucha s manželkou: Aristokratické podání

Na ceremoniálu předávání Cen Czech Grand Design se zmiňovaným zadáním kreativního gala „Hlavou v oblacích“ nechyběl ani producent, především výkonný ředitel Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary s chotí. On modrým oblekem s vestou ztělesnil základ nebe, ona kouzelný, po něm plující obláček. Měl podobu dlouhých hedvábných šatů s něžně rozpitým potiskem a pod kolena sahajícího kabátu, jehož jednoduchý střih dal vyniknout materiálu, působivému ornamentu dezénu.

 

Kaira Hrachovcová: Rafinovaně pojednaná lady

Odlehčená obleková vlna s vytkávaným jemným bílým proužkem na temně modrém základu. Dlouhé sako s krešlakovou vložkou přetnuté opaskem. Originálně zpracovaná verze pouzdrové sukně. Na saku neobvyklá slupka žerzejového kabátku. Kvalitní kozačky nad kolena a na šošolce hlavy posazený klobouk. I tento, vzpomínky na první republiku evokující outfit je jedinečný a vkusná jedinečnost je ve společnosti toužená a zcela nedostatková hodnota.