Dojmu neohrabanosti, zkostnatělosti značně nahrála i hudební produkce, která vyhlašování úspěšných atletů předělovala a slavnostnímu večeru dala image druhořadé estrády. Karel Gott s křovím dvou tanečnic evokoval vzpomínky na zábavu z dob totality a svá vystoupení v divadle ve Slaném… Totální halucinací byl pak Marcel Zmožek, který vzhledem i primitivním songem připomínal stárnoucího seladona, jež zpěvem oblažuje dámy po přechodu v baru na Bibione...

Vyfešákované, na ceně Atlet roku zavedené duo moderátorů – inteligentně bodrý Aleš Háma a nebezpečně usměvavá Monika Absolonová – na celkovém dojmu nic nezměnilo, i když svou práci profesionálně, standardně dobře odvedlo.

Dámy, jež v první desítce nejúspěšnějších atletů roku výrazně zabodovaly, včetně překážkářky Zuzany Hejnové, která cenu Atlet roku obdržela, ve výběru večerních toalet v podstatě obstály včetně celkového stylingu. Snažily se, ale i tak bylo zřejmé, že sportovní dres, bundy a džíny jsou jim bližší než glamour paráda. V té byly poněkud neohrabané, až zranitelné a k sex-appealu modelek, hvězd showbyznysu měly daleko. Což je pochopitelné, protože tyhle holky nás do kolen dostávají ve zcela jiné kategorii.

Bohužel diskařka Věra Pospíšilová – Cechalová, která se spolu s vícebojařem Romanem Šebrle na Atletu roku s kariérou loučila, dress code gala večera nedostála. Šaty se zvířecím potiskem doplněné sakem s řetízkovými výložkami ramen, byly aktem kolotočářského gusta a nedostatku citu pro příležitost. K eleganci měla tradičně daleko i legendární koulařka, nyní podnikatelka a svého času též radní ČT Helena Fibingerová, která ve smokingovém kalhotovém kostýmu z podšité krajky na šílené knoflíky, topu ze stejného materiálu vypadala za doprovodu monstrózní kytky a opulentních zlatých šperků jako výkvět nevkusu. Jako prosperující mamá z periferního erotického salonu.

Komentář Františky k jednotlivým modelům najdete v naší galerii!

Fotogalerie
8 fotografií