Vít Bárta (37), VV

VV Ministr dopravy Vít Bárta, představuje ve vládním kabinetu typ metrosexuála, který svůj zjev po vstupu do vysoké politiky kultivovat nemusel. Je vždy pečlivě upravený a s jistou nadsázkou ho lze nazvat fintilem s tváří Napoleona.

Oblečení správně považuje za součást image. Ví, jak je důležité být něčím zapamatovatelný. Dřív mu k puncu módní osobitosti sloužily široké a nápadné kravaty. Ty nyní vyměnil za elegantnější, dandyovsky uvázané šátky v rozhalené košili. Je to příhodnější verze – jen by si měl občas ohlídat barvu a šátek tolik nečechrat, aby nepřipomínal partajního krocana.

812230:gallery:true:true

Kateřina Klasnová (33), VV

Manželka Víta Bárty, Kateřina Klasnová je typem skandinávské krásky, která trochu evokuje vzpomínky na zpěvačku Agnethu Fältskog ze slavné Abby. I ona byla stylově vyhraněná před tím, než byla zvolena do Parlamentu za Věci veřejné.

Její image charakterizují dlouhé a vyžehlené blond vlasy, nyní většinou sepnuté. Také střízlivé, tělo obepínající košilové halenky a rozšířené sukně, jež prodávají útlý pas a kamuflují kypřejší pozadí. Klasnová ztělesňuje mladou decentní lady s klasickým šatníkem, který je drahý, ale luxusem neprovokuje a této, pro političku příhodné tendenci zůstala věrná i jako místopředsedkyně Poslanecké sněmovny.

812233:gallery:true:true

Kristýna Kočí (26), VV

Šéfka poslaneckého klubu Věcí veřejných je symbolem tvrdě ambiciózní ženy, která chce tančit rychlý quickstep a ve skutečnosti nezvládá ani pomalý valčíček.

V touze rychle dobýt vrchol a s ní spojené povrchnosti, nemá ani šanci uvědomit si svůj typ a najít mu konvenující styl. Nutno říci, že slečna Kočí doznala od voleb do Parlamentu největších změn. Její představa o ženskosti, která by měla politickou scénu kořenit, je bohužel mlhavá, výsledky leckdy tristní. Kočí z počátku působila jako zajímavé děvče s brýlemi a přísným mikádem, kterému je blízká univerzitní uniforma, bílé košile, anglické vesty a pánský styl. Nyní se snaží o koketní polohu glamour módy. Bohužel mašličky ve vlasech, květinové brože, šaty ve stylu Audrey Hepburn její konstituci a typu nesedí. A ani drahé značky tento omyl neředí.

812234:gallery:true:true

Radek John (56), VV

Ministr vnitra Radek John byl do voleb většinou veřejnosti vnímán jako výřečný publicista, populární tvář investigativního zpravodajství na Nově. Pro některé ženy jistě představoval štramáka s puncem bohémské rozevlátosti. Jeho image určovaly (jako u dalších kolegů v branži) džíny, košile, bundy a svého času tolik populární a dost nemožné, army stylem inspirované vesty bez rukávů obdařené spoustou kapes.

Pokud si John musel na TýTý, Ceny Anno a jiné oficiální akce vzít oblek, působil v něm poněkud buransky, nepřesvědčivě a v šarmu ztrácel na bodech. Nyní se mu ono konvenční kvádro stalo pracovním mundúrem. John v něm vypadá stejně jako předtím, jen si na blahobytnější, politikou zbytnělou figuru pořídil velikostí odpovídající modely. Malá, na břichu se pnoucí saka vyměnil za větší. A košile s vázankami si stále neumí do nich vybírat.

812232:gallery:true:true

Květa Končická – Matušovská (26), KSČM

Novou tváří ve Sněmovně je i pro ideály komunismu zapálená dopravní inženýrka Květa Končická, která se loni v září provdala za spolužáka z gymplu, řidiče náklaďáku Matěje Matušovského. Tato velmi subtilní poslankyně není na rozdíl on nováčků za VV mediálně příliš na očích a těžko z civilní podobizny (poslala ji do ankety Miss parlament) a svatební fotky posuzovat, jak velkých proměn ve stylu doznala. Změna je patrná jen u výrazně zesvětlených vlasů – ale ta už proběhla v době ankety Miss parlament, v níž Květa skončila třetí a pro OnaDnes pózovala v podivných sexy šortkách od Ivy Fišárkové. Doufejme, že trochu sex-appealu dodala poslankyně i svému šatníku.

Nemoderní, jak po proletářské babičce zděné sako a zoufalá košile (to není ani retro) jej totálně postrádaly. Také by měla zapomenout na silné lopatky umělých, nemožným pruhem bílého laku lemovaných nehtů – tento horor je už dávnou out.

812235:gallery:true:true

Fotogalerie
1 fotografie